دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۵

‌صدور هرگونه پروانه کسب برای واحدهای صنفی سفره‌خانه و چایخانه در نظرآباد بر اساس مصوبه کارگروه سلامت و امنیت غذا این شهرستان تا…

‌صدور هرگونه پروانه کسب برای واحدهای صنفی سفره‌خانه و چایخانه در نظرآباد بر اساس مصوبه کارگروه سلامت و امنیت غذا این شهرستان تا اطلاع‌ ثانوی ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این کارگروه عصر روز گذشته(23شهریور)، به ریاست فرماندار نظرآباد و روسای دستگاه‌های اجرایی عضو برگزار شد.

یکی از مهم‌ترین مصوبات جلسه فوق مربوط به ساماندهی صنوف چایخانه‌ها و سفره‌خانه‌های شهرستان نظرآباد با هدف کنترل عرضه دخانیات و قلیان در این واحدهای صنفی بود.

فرماندار نظرآباد در بخشی از این جلسه طی سخنانی اظهارکرد: فرمانداری از هر اقدامی که منجر به جلوگیری از گرایش جوانان به مصرف دخانیات شده حمایت کرده و دستگاه‌های اجرایی نیز باید در این حوزه اقدامات لازم و وظائفی که بر عهده دارند را انجام دهند.

آقایی با تأکید بر اینکه سلامت و امنیت غذایی مردم باید در اولویت کارهای دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظارتی باشد، گفت: مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذا لازم الاجرا بوده و انتظار داریم که دستگاه‌های عضو کارگروه با جدیت و دقت بسیار این مصوبات را اجرایی کنند.

لازم به توضیح است، در این جلسه به منظور ساماندهی چایخانه‌های سنتی و سفره‌خانه‌ها و جلوگیری از عرضه قلیان در این واحدها و همچنین محیط‌های عمومی شهرستان نظرآباد طرح‌های مهمی به تصویب رسید.

از جمله آنکه مقرر شد تیم‌های بازرسی با مسئولیت اداره صنعت، معدن و تجارت نظرآباد و حضور و عضویت شبکه بهداشت و درمان، نماینده دادستانی، نیروی انتظامی، شهرداری، اداره ورزش و جوانان و اتاق اصناف تشکیل و موضوع جلوگیری از عرضه قلیان در چای‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌های نظرآباد توسط این تیم‌ها مورد ارزیابی قرارگرفته و گزارش کامل کار به کارگروه فوق و فرمانداری نظرآباد ارائه شود.

همچنین نیروی انتظامی شهرستان نظرآباد نیز موظف شد بر اساس گزارش اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف نظرآباد نسبت به برخورد و پلمب چایخانه‌های غیر مجاز در نظرآباد اقدام کند.

از سوی دیگر اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نظرآباد موظف شدند که تا اطلاع ثانوی از صدور هرگونه پروانه کسب برای سفره‌خانه‌ها و چای‌خانه‌ها در این شهرستان به طور جدی خودداری کرده و دیگر پروانه کسبی در این حوزه تا اطلاع ثانوی صادر نمی‌شود.

در پایان این جلسه شهریار آقایی فرماندار نظرآباد با اشاره به گلایه‌های مردمی از شهرداری‌های نظرآباد و تنکمان خواست تا با همکاری نیروی انتظامی از استعمال قلیان در محیط‌ها و اماکن عمومی به ویژه پارک‌ها و بوستان‌ها به طور جدی جلوگیری کنند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *