چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۷

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: نرخ خام رشد جمعیت در حال حاضر 2. 14 در هزار است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: نرخ خام رشد جمعیت در حال حاضر 2. 14 در هزار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالله امینی با اشاره به رشد خام جمعیت در استان اردبیل، افزود: نرخ خام رشد جمعیت در حال حاضر 2. 14 در هزار است که با بررسی‌های بعمل آمده پیش‌بینی می‌شود تا 10 سال آینده جمعیت استان با افزایش 189 هزار نفری به یک میلیون و 437 هزار و 521 نفر برسد.

وی بابیان اینکه در شش ماهه اول امسال بیشترین نرخ خام ولادت مربوط به شهرستان اردبیل و کمترین آن مربوط به شهرستان نیر است، اضافه کرد: امسال 99.7 در صد ولادت‌ها در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.

امینی ازتولد 13 هزار و 320 نوزاد در اردبیل در سال جاری خبر داد وگفت: این تعداد تولد جمعیت استان 7. 2 درصد افزایش یافته که بیشترین این تولدها در اردبیل با هفت هزار و هفت نفر و کمترین آن در سرعین با 97 ولادت است.

مدیرکل ثبت احوال گفت: بیشترین ولادت مربوط به تیر ماه با 2465 مورد و کمترین ولادت ثبت شده مربوط به فروردین ماه با 2100 مورد است.

وی افزود: در وفات نیز در شش ماه گذشته تعداد3531 مورد وفات ثبت شده که بیشترین نرخ فوت در شهرستان خلخال و کمترین آن مربوط سرعین است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.