سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار امیرعلی حاجی زاده در برنامه تلویزیونی با تاکید براینکه ایران توانسته قوای نظامی دشمن را بی خاصیت کند،…

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار امیرعلی حاجی زاده در برنامه تلویزیونی با تاکید براینکه ایران توانسته قوای نظامی دشمن را بی خاصیت کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر نیروهای داخلی و بهره گیری از توانمندی و استعدادهای این عزیزان، توانسته است بر تحریم های دشمن فائق آید.

وی با یادآوری بازدید روز چهارشنبه گذشته رهبر معظم انقلاب از دستاوردهای این نیرو، خاطرنشان کرد: بخش های از این دستاوردها هنوز رسانه ای نشده است.

وی ادامه داد: ایران با استفاده از مهندسی معکوس توانست چند نمونه از پهباد آمریکایی را همانندسازی کند به طوری که در چند ماه آینده، تعدادی از آنها را به پرواز در خواهد آورد.

فرمانده هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: نیروی های مسلح با علم بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمانده کل قوا نیز هستند، فرمان های ایشان را فرمانی الهی تلقی می کنند؛ به همین دلیل هر آنچه خواسته ایشان باشد، انجام آن واجب است.

سردار حاجی زاده با یادآوری اینکه در دوران جنگ بلوک شرق و غرب با تحریم تجهیزات و تسلیحات نظامی به دنبال شکست ایران بودند، افزود: نیروهای مسلح ایران اکنون با اراده و پشتکار خود ضمن آنکه توانستند تجهیزات و تسلیحات را به روز کنند، در بخش هایی نیز از دشمنان خود پیشی گرفتند.

وی ادامه داد: پیشرفت های نظامی و تسلیحاتی ایران سبب شده تا دشمن از تهدید دست برداشته و خواستار مذاکره با ایران شود.

فرمانده هوافضای سپاه یادآورشد که وزارت دفاع و سایر بخش های نظامی کشور نیز دستاوردهای مهمی در این بخش ها داشته اند.

وی با بیان اینکه کشورمان توانسته موشک های بالستیک تولید کند، افزود: در آینده نزدیک بُرد موشک های ضد ناو و رادار، از 50 کیلومتر به 100 کیلومتر ارتقاء می یابد؛ دشمن نیز این مهم را درک کرده که در شعاع 300 کیلومتری ایران، خاصیت نظامی خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه در بخش نظامی، ایران توانسته با تولیدات خود، حضور دشمنان را در منطقه بی خاصیت کند، گفت: در سایر بخش ها نیز باید جهادی عمل کرد تا تحریم ها و تهدیدهای دشمن بی خاصیت شود.

سردار حاجی زاده در ادامه با بیان اینکه کشورهای قدرتمند به دنبال این هستند تا ایران را نیز همانند سایر کشورهای منطقه متشنج کنند، افزود: تسلیحات تولیدی در ایران به همان اندازه که بازدارنده اند، در صورت لزوم تهاجمی نیز هستند.

وی خاطرنشان کرد: در تولیدات نظامی به موفقیت هایی دست یافته ایم که در حال حاضر نیازی به نمایش آنها نیست اما در مواقع لازم، کارایی خود را نشان خواهند داد.

**1488** 2023

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.