یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۹

‌به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، در صورت تخصیص اعتبار میزان کل تولیدات کشاورزی استان تا پایان سال 96 دوبرابر می…

‌به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، در صورت تخصیص اعتبار میزان کل تولیدات کشاورزی استان تا پایان سال 96 دوبرابر می شود.

علی اشرف منصوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه در حال حاضر سالانه بیش از سه میلیون و 900 هزار تن انواع محصولات کشاوری در استان کرمانشاه تولید می شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته میزان کل تولیدات کشاورزی استان تا پایان سال 96 به بیش از هشت میلیون و 400 هزار تن خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه میزان کل تولیدات زراعی سالانه استان را بیش از سه میلیون و 180 هزار تن دانست و گفت: این رقم تا پایان سال 96 به بیش از پنج میلیون و 500 هزار تن رسید.

منصوری افزود: گندم، جو، ذرت، چغندر‌قند و دانه‌های روغنی بیشترین سطح زیر کشت محصولات زراعی را در استان کرمانشاه به خود اختصاص می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه میزان کل تولیدات باغی سالانه استان را بیش از 320 هزار تن دانست و گفت: پیش بینی می‌شود میزان کل تولیدات باغی استان تا پایان سال 96 به بیش از یک میلیون و 700 هزار تن برسد.

به گفته منصوری، در حال حاضر سالانه بیش از 390 هزار تن انواع تولیدات دامی در استان کرمانشاه تولید می‌شود و بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته این رقم تا پایان سال 96 به بیش از 900 هزار تن خواهد رسید.

وی میزان تولیدات آبزیان استان را در شرایط کنونی 14 هزار تن عنوان کرد و افزود: پیش بینی می‌شود میزان کل تولیدات شیلاتی استان تا پایان سال 96 به بیش از 60 هزار تن برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه کل اعتبار مورد نیاز برای تحقق برنامه‌های افزایش تولیدات بخش کشاورزی تا پایان سال 96 را حدود 29 هزار و 960 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: همچنین بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای تحقق این هدف گذاری حدود 117 هزار و 78 میلیارد ریال تسهیلات نیاز است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.