پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۵

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ابراهیمی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تولید انواع آبزیان در استان کرمان نسبت به سال گذشته 26…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ابراهیمی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تولید انواع آبزیان در استان کرمان نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش یافته است.

وی کرمان را از جمله مناطق مستعد برای توسعه آبزی پروری دانست و ادامه داد: مقرر شده است به شرط همکاری کشاورزان، فرمانداران، بخشداران و دهیاران سالانه هزار تن به ظرفیت تولید آبزیان استان کرمان اضافه شود.

این مسئول با اشاره به وجود هفت هزار منبع آبی مستعد در استان کرمان، افزود: اگر 10 تا 15 درصد این منابع فعال شده و به بهره برداری برسد حدود شش هزار تن به مجموعه تولید آبزی پروری استان اضافه می شود.

ابراهیمی بیان داشت: با توجه به اقلیم استان کرمان امکان پرورش تمام گونه های آبزی اعم از سردآبی، گرم آبی، خاویاری، تیلاپیلا و ماهیان زینتی در استان کرمان وجود دارد.

مدیرکل شیلات استان کرمان میزان تولید آبزیان طی سال گذشته در استان کرمان را 970 تن عنوان کرد و گفت: در مدت گفته شده 669 تن در بخش ماهیان سردآبی،  300 تن در بخش ماهیان گرم آبی و 425 قطعه در بخش ماهیان زینتی تولید داشتیم.

وی با اشاره به اینکه آبزی پروری در 240 استخر و مزرعه‌ پرورش ماهی و 16 بند خاکی و سیمانی کرمان در حال انجام است، یادآور شد: توسعه آبزی پروری سبب اشتغالزایی در استان کرمان می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.