جمعه، ۰۶ دی ۹۸ - ۰۳:۵۴
تولید برق از راه رفتن سربازان

تولید برق از راه رفتن سربازان در ارتش آمریکا در حالی انجام خواهد شد که شرکت روباتیکز ریسرچ ال ال سی Robotic Research…

تولید برق از راه رفتن سربازان در ارتش آمریکا در حالی انجام خواهد شد که شرکت روباتیکز ریسرچ ال ال سی Robotic Research LLC در این پروژه با ارتش همکاری خواهد داشت. در این مطلب از میهن پست این خبر را بررسی خواهیم کرد.

تولید برق از راه رفتن سربازان در ارتش آمریکا با هدف تامین برق وسایل شخصی آنها خواهد بود. همانطورکه می دانید معمولا سربازان آمریکایی دارای وسایل برقی زیادی همچون بیسیم، تبلت، حسگرهای مختلف و لوازم الکترونیکی دیگر را در کوله پشتی خود حمل می کنند و مساله شارژ کردن آنها به دردسر بزرگی برای ارتش این کشور تبدیل شده است.
تولید برق از راه رفتن سربازان

ارتش ایالات متحده برای حل این مشکل، در حال توسعه کفی کفشی است که قابلیت تولید برق از قدم های سرباز را دارد. زمانی که سرباز قدم برمی دارد، مکانیزم کوچکی در کفی حرکت کرده و با به گردش درآوردن یک ژنراتور کوچک، برق تولید می شود.

این تکنولوژی علاوه بر تولید برق، مکان دقیق سرباز را مشخص کرده و توانایی مکان یابی در محیط هایی که GPS در آنها کار نمی کند را دارد.

ارتش آمریکا همواره به دنبال روش های جدیدی برای تولید برق در میدان نبرد بوده است. سال 2016، نیروی دریایی آمریکا از آزمایش شلوار سبک وزنی به نام PowerWalk خبر داد که حین حرکت 10 تا 12 وات برق تولید می کرد.

تولید برق از راه رفتن سربازان

میزان تولید برق در این شلوار به حدی است که می توان پس از یک ساعت پیاده روی، چهار گوشی را شارژ کرد.

شلوار PowerWalk در همکاری با کمپانی کانادایی Bionic Power و به منظور کاهش باتری های حمل شده توسط سربازان توسعه داده شده است. یک سرباز آمریکایی در حالت معمول برای یک ماموریت 72 ساعته، 7 تا 9 کیلوگرم باتری حمل می کند.

تولید برق از راه رفتن سربازان در ارتش آمریکا در نهایت باعث خواهد شد که این سربازان بتوانند ماموریت های مختلف را در مدت زمان بیشتری انجام دهند و نگرانی ها بابت نداشتن تجهیزات کاهش خواهد یافت.

[highlight]منبع: dailymail[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *