پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۱

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه ایران به عنوان اولین کشور تولیدکننده انار در جهان شناخته می شود گفت: در…

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه ایران به عنوان اولین کشور تولیدکننده انار در جهان شناخته می شود گفت: در دنیا سالانه 3 میلیون و 300 هزار تن انار تولید می‌شود که از این رقم 940 هزار تن سهم کشور ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه سمنان، سیدمجید موسوی با اشاره به کمیت و کیفیت انار استان سمنان اظهار کرد: استان سمنان سالانه 70 هزار تن انار تولید می‌کند که 31 هزار تن آن سهم گرمسار و 22 هزار تن آن سهم بخش ایوانکی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان که در اولین جشنواره انار ایوانکی سخن می‌گفت، افزود: برخلاف کویری بودن استان سمنان، این استان قابلیت‌های زیادی برای کشت میوه‌های باغی دارد و در این میان برخی از میوه‌ها نیز مختص استان است.

موسوی تصریح کرد: حدود 4700 هکتار از اراضی استان سمنان زیرکشت انار است و در این میان سالانه حدود 70 هزار تن محصول تولید کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد: در شهرستان گرمسار 1676 هکتار از اراضی زیرکشت انار است که از این میزان حدود 1100 هکتار مختص ایوانکی است و سالانه از این میزان در ایوانکی 22 هزار تن انار تولید می‌شود که بیش از 2 هزار تن آن به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.