چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۲:۰۹

مدیر پالایشگاه نفت پاسارگارد بندرعباس گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۸۰ هزار و ۸۶۷ تن قیر در بزرگترین پالایشگاه قیر خاورمیانه در بندرعباس…

مدیر پالایشگاه نفت پاسارگارد بندرعباس گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۸۰ هزار و ۸۶۷ تن قیر در بزرگترین پالایشگاه قیر خاورمیانه در بندرعباس تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج فارس، حمید مصدقی اظهار کرد: قیرهای تولید شده این پالایشگاه با برند بین‌المللی پاسارگارد به چین، هند، پاکستان، ترکیه، عمان و کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شده است.

مصدقی افزود: پالایشگاه نفت پاسارگارد ظرفیت روزانه ۱۰ هزار بشکه در روز را دارد که نیاز 2500 تن خوراک آن از پالایشگاه نفت بندرعباس تأمین می‌شود.

پالایشگاه نفت پاسارگارد از آذر سال ۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است و وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی گفت: این پالایشگاه یک اسکله صادراتی قیر با ۶ مخزن در بندر شهید رجایی بندرعباس دارد که کشتی‌ها در آن بارگیری می‌کنند.

مدیر پالایشگاه نفت پاسارگارد در بندرعباس افزود: در صورتی که شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان زمین مورد نیاز احداث یک اسکله دیگر را تأمین کند، اسکله دوم صادرات قیر در بندرعباس نیز ساخته می‌شود.

مصدقی ادامه داد: با ساخت این اسکله صادرات قیر با دو مخزن 3200 تنی فراهم می‌شود که در واحد تولید پالایشگاه نفت پاسارگاد بندرعباس ۲۵۰ نفر مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا، این پالایشگاه علاوه بر بندرعباس در ۵ شهر کشور از جمله تبریز ، اراک ، آبادان ، شیراز و تهران فعالیت دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *