شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۶

معاون اداره‌کل شیلات لرستان از تولید بیش از 20 هزار تن انواع آبزیان در استان خبر داد. «مهرداد مرادی» در گفت‎وگو با خبرنگار…

معاون اداره‌کل شیلات لرستان از تولید بیش از 20 هزار تن انواع آبزیان در استان خبر داد.

«مهرداد مرادی» در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، اظهار کرد: در راستای برنامه‎های سازمان دامپزشکی برای پیشگیری از شیوع بیماری‎های ویروسی و باکتریایی در مزارع پرورش ماهی به آبزی‎پروران توصیه می‎شود برای حمل و نقل بچه ماهی و ماهی‎دار کردن مزارع خود از مراکز معتبر و مورد تأئید دامپزشکی که دارای گواهی بهداشتی و سلامت هستند این کار انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هم‌اکنون زمان خشک کردن ‎استخرهای پرورش ماهی جهت آیش‎گذاری است باید آبزی‎پروران با شبکه‎های دامپزشکی و شیلات شهرستان‎ها هماهنگ باشند و از تأمین غیرمجاز ماهی امتناع کنند تا تولیدی سالم و عاری از بیماری داشته باشند.

مرادی با اشاره به تعداد مزارع پرورش ماهی لرستان، یادآور شد: هم‌اکنون 470 مزرعه پرورش ماهی سردآبی و گرم‎آبی در استان وجود دارد که از این تعداد، 446 مورد مزرعه پرورش ماهیان سردآبی است.

معاون اداره‌کل شیلات لرستان خاطرنشان کرد: لرستان پارسال، با 22 هزار تن تولید آبزیان پرورشی مقام چهارم آبزی‎پروری و نیز در میان استان‎های غیر ساحلی رتبه‌ی نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.