دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۷:۲۵

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از تولید بیش از 300 هزار اصله نهال امسال در این سازمان خبر داد. به…

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از تولید بیش از 300 هزار اصله نهال امسال در این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«امید ذاکری» با اشاره به تولید و کاشت درختان بومی و سایه‌دار در سازمان پارک‌ها و فضای سبز، اظهار کرد: در برنامه‌ریزی‌ها و مطالعات انجام شده توسط کارشناسان این سازمان، انواع درختان بومی و سایه‌دار که با شرایط اقلیمی شهر بندرعباس سازگار و شناسایی و هم‌اکنون تولید آن‌ها در نهالستان مرکزی این سازمان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه گونه‌های انتخاب شده از لحاظ نیاز آبی در پائین‌ترین سطح است، افزود: کاشت این گونه‌ها در سطح شهر نیز آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: کاشت درختان سایه‌دار، علاوه‌بر زیبایی شهر، تعدیل شرایط جوی و تولید سایه هم‌چنین باعث تلطیف هوا نیز می‌شود.

ذاکری ادامه داد: نهال بومی از قبیل کهور ایرانی، کرت محلی، چنال، درمان‌عقرب، شیشم(جک)، استبرق، کنار، ناترک، سپستان، لیم، سزبانیا که برای نخستین بار در نهالستان این سازمان تولید و در سطح شهر کاشته شده‌اند.

وی با اشاره به کاشت انواع گل‌های کاغذی در تنوع رنگی مختلف در سطح شهر نیز اظهار کرد: کاشت درختچه‌های گل کاغذی ضمن ایجاد زیبایی منظر، باعث شادابی در سطح فضاهای سبز شهری می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی لازم برای تولید بیش از 300هزار اصله از درختان بومی تا پایان سال انجام شده که با تلاش پرسنل این سازمان این امر محقق می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *