دوشنبه، ۱۶ مرداد ۹۶ - ۰۵:۵۱
خمیر دندان ژله ای Poppits

تولید خمیر دندان ژله ای که دوستدار محیط زیست است رو شاید تا به حال نشنیده باشید؟ اما باید گفت که امروزه در…

تولید خمیر دندان ژله ای که دوستدار محیط زیست است رو شاید تا به حال نشنیده باشید؟ اما باید گفت که امروزه در جهان همه آن هایی که از خمیر دندان استفاده می کنند، بعد از اتمام آن اگر تیوپ‌ش به مرحله بازیافت نرود حتما در محیط زیست رها شده و مشکلات زیست محیطی بعدی را به همراه هزاران زباله رها شده ی دیگر در زمین به وجود خواهد آورد. اما حالا تولید خمیر دندان Poppits می تواند شروعی باشد برای پایان بخشیدن به عدم تولید خمیر دندان های تیوپی. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان یک شرکت آمریکایی خمیر دندان هایی را تولید کرده که در مقایسه با خمیر دندان های تیوپی، بهداشتی تر و به دلیل عدم استفاده از تیوپ دور ریز آن صفر است. چرا که اغلب استفاده از خمیر دندان به هنگام مسواک زدن با دور ریز همراه بوده و بخشی از آن نیز به هنگام مسواک زدن هدر می رود و از مهمتر همه محافظ خمیر دندان – همان تیوپ پلاستیکی – به وسعت جهانی خود که حجم وسیعی از زباله های پلاستیکی را تشکیل می تواند با تولید این خمیر دندان کاهش یابد.

از این رو یک شرکت آمریکایی با نام Poppits خمیر داندان هایی را تولید کرده که در بسته های کوچک قرار گرفته و مقدار آن با توجه به میزان مورد نیاز برای مسواک زدن با نظر متخصصین دندانپزشک پر شده است. نکته قابل توجه در مورد خمیر دندان های جدید این است که درصد دور ریز خمیر دندان در آنها صفر است و در دهان حل می شود.

ماده پوششی این خمیر دندان، ژله قابل حل در آب است که از سلولز گیاه تهیه شده. این خمیر دندان ها در مقایسه با خمیر دندان های تیوپی، بهداشتی تر هستند و در تولید آنها موادی با گرید زیست ساختار استفاده شده است.

این خمیر دندان فاقد فلوراید – که مینای دندان را از بین می برد – است و از مواد طبیعی ساخته شده و برای افراد بزرگسال در طعم نعناعی و برای کودکان در سه طعم میوه ای عرضه شده است.

[highlight]منبع[/highlight]   gizmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *