یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۴:۱۳

به گزارش گروه علمی ایرنا از پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، دکتر سمیرا یگانه زاد با بیان اینکه این محصول برای کودکان و…

به گزارش گروه علمی ایرنا از پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، دکتر سمیرا یگانه زاد با بیان اینکه این محصول برای کودکان و افراد مبتلا به دیابت بسیار مناسب است، اظهار کرد: در این نوع دراژه ضایعات پادرختی انجیر آلودگی زدایی و پس از فرآوری و فرم دهی با ترکیبات صمغی پوشش داده و سپس با روکشی از شکلات بدون شکر سطح بیرونی آن پوشش داده می شود.

وی درمورد دلایل اجرای این طرح تحقیقاتی گفت: انجیر میوه ای است که افراد به ویژه کودکان میل زیادی به خوردن آن ندارند اما این فرآروده با طعم مطلوبی که به انجیر می دهد، میل استفاده به آن را در افراد افزایش می دهد و علاوه بر این به سبب استفاده از ضایعات باغی موجب تولید ارزش افزوده بالا نیز می شود.

مدیر گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی ادامه داد: در حال حاضر کارخانه های شکلات سازی تنها تعداد محدودی از انواع شکلات را به جامعه عرضه می کنند و استفاده از ترکیبات فراسودمند در محصولات آنها پایین است.

یگانه زاد با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی تولید فرآورده های قنادی و کاکائویی نیازمند ارتقا سطح فناوری خود و تولید محصولات فراسودمند هستند، گفت: هر نوع تغییر در ساختار شکلات مانند حذف شکر و چربی سبب به وجود آمدن حس نامطلوبی در محصول می شود که بازار آن را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی ادامه داد: در پژوهشکده علوم وصنایع غذایی تحقیقات زیادی انجام شده است تا علاوه بر تغییر اساسی در ساختار فرآورده، طعم، حس خوراکی مطبوع و ویژگی های بافتی آن نیز حفظ شود.

مدیر گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی با بیان اینکه در کشور ما تولید کنندگان توجه زیادی به تولید فرآورده های کاکائویی و قنادی فراسودمند ندارند، خاطرنشان کرد: می توان با ایجاد تنوع در فرمولاسیون فرآورده های این گروه غذایی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا به ارتقای سطح سلامت جامعه نیز کمک کرد.

علمی(1)1834**1440

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.