چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۶

شهردار زابل گفت: از مرحله جمع‌آوری تا دفع زباله، بطور کلی هزینه‌های بسیار سنگینی بر شهرداری وارد می‌شود و لازم است تا شهروندان…

شهردار زابل گفت: از مرحله جمع‌آوری تا دفع زباله، بطور کلی هزینه‌های بسیار سنگینی بر شهرداری وارد می‌شود و لازم است تا شهروندان به درستی در جمع‌آوری زباله‌ها و گذاشتن آن در جلو درب منازل و در جاهایی که برای جمع‌آوری زباله در محله‌ها در نظر گرفته شده کوشا باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، غلامعلی خمر در ادامه افزود: علی‌رقم اینکه شهرداری زابل به لحاظ توان مالی از توان بالایی برخوردار نیست اما همکاران ما در قسمت جمع‌آوری زباله‌ها بدون ادعا و با تمام توان خود به این امرمهم مشغولند و زباله‌ها را مرتباً از محله‌ها، پارک‌ها و…جمع‌آوری کرده و دفع می‌کنند.

وی ادامه داد: روزانه صد تن زباله در این شهرستان تولید می‌شود و اگر انصافا فقط روی همین یک مورد دقت و تمرکز صورت گیرد به خوبی متوجه خواهید شد که چه بار سنگینی برمجموعه شهرداری فقط درقسمت جمع‌آوری زباله وارد می‌شود و چه هزینه سنگینی از مرحله جمع‌آوری تا مرحله دفع زباله باید پرداخت شود.

شهردار زابل در ادامه افزود: پس از جمع‌آوری زباله‌ها از سطح شهر، ماشین‌های مخصوص حمل زباله باید مسافتی حدود 60 کیلومتر را برای دفع زباله طی کنند تا به محل مورد نظر برسند و پس از آن که زباله‌ها در محل تخلیه شود باید توسط لودر این زباله‌ها بدرستی دفن شوند که در این مرحله، ساعتی 70 هزار تومان به منظور دفن زباله بوسیله لودر، پرداخت می‌شود.

غلامعلی خمر گفت: همانگونه که قبلاً نیز اشاره شد باکمی تأمل فقط در همین یک مورد ( جمع‌آوری و دفع زباله)، خواهید دید که چه توان بالایی لازم است تا شهر تمیز و سالم بماند که اگر تعللی در این زمینه صورت پذیرد با این مقدار زباله چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی ادامه داد: با همه این تفاصیل، انتظاری که ما از سازمان‌ها و ادارات دولتی زابل داریم این است که درحد توان خود به یاری شهرداری بیایند و برای اینکه شهری زیبا داشته باشیم به ما کمک کنند چراکه در خیلی از شهرها سازمان‌ها و ادارات دولتی حتی برای احداث یک پارک، با شهرداری همکاری می‌کنند.

شهردار زابل گفت: متأسفانه جایگاه شهرداری دربین مدیران ادارات ما مظلوم واقع شده و نباید اینگونه باشد زیرا دلخوشی ما به همین ادارات و سازمان‌هاست که ما را یاری دهند و دست ما را به خاطر داشتن شهری زیبا واقعاً بگیرند، اگر سازمان یا اداره‌ای بدهکار به شهرداری است، توقعی که می‌رود این است که به موقع نسبت به پرداخت آن اقدام کند و نگذارد تا مسایل مالی برمجموعه شهرداری فشار بیاورد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *