پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۲

مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان گفت: افزایش کلینکر سیمان، چالش دیرینه‌ی کارخانه‌های استان با وجود شرایط مطلوب برای صادرات است. احسانفر در گفت وگو…

مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان گفت: افزایش کلینکر سیمان، چالش دیرینه‌ی کارخانه‌های استان با وجود شرایط مطلوب برای صادرات است.

احسانفر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، از تمدید قرارداد تامین سوخت مصرفی کارخانه (مازوت) تا پایان سال 93 خبر داد و افزود: با توافقات صورت گرفته قرداد تامین سوخت کارخانه تا پایان سال تمدید شد و بحمدالله مشکل تامین سوخت مورد نیاز در 6 ماه آینده حل شده است.

وی ضمن معرفی چالش‌های فرا روی صادرات سیمان در استان، مهمترین مشکل برای ترانزیت این محصول به کشورهای همسایه را عوارض سنگین و مشکلات موجود در اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کارخانه‌ی سیمان سیستان چیزی قریب به 330 تن تولید روزانه دارد که 60 درصد صادرات و 40 درصد آن به بازار مصرف داخل اختصاص می‌یابد و این در حالیست که کماکان از تمام ظرفیت‌های موجود در جهت ارزآوری و صادرات این محصول با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و بازار خوب فروش در کشورهای همسایه استفاده نمی‌شود.

احسانفر ابراز امیدواری کرد که در صورت همکاری ارگان‌های مرتبط در بحث صادرات این محصول بتوان 560 هزار تن کلینکر انباشته‌ی سیمان سیستان را تبدیل به سیمان کرد و خونی تازه را به رگ‌های این صنعت در استان وارد کرده و شاهد رونق صادرات این محصول در استان باشیم.

وی در پایان از برگزاری جلسه‌ای با استاندار در همین خصوص در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مقرر شده تا در آینده‌ای نزدیک و در نشستی سه جانبه مشکل موجود در این بخش یعنی تبدیل 560 هزار تن کلینکر موجود در سیستان و 250 هزار تن موجود در خاش با استاندار در میان گذاشته شود و امیدواریم با یافتن راه مناسب مشکل صادرات سیمان را حل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.