چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۳

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در این جزیره دو برابر میانگین کشوری زباله تولید می‌شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران…

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در این جزیره دو برابر میانگین کشوری زباله تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خلیج‌فارس، شریفی‌نژاد افزود: روزانه ۵۵ تن زباله در قشم تولید می‌شود که به ازاء هر نفر 1500 گرم است.

وی با بیان اینکه سرانه تولید زباله در کشور برای هر نفر ۷۰۰ گرم است، اظهارکرد: مهاجرپذیر بودن و گردشگر بودن قشم از عوامل تولید زیاد زباله در این شهر است.

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: بعلت نبود کارخانه بازیافت زباله‌های تولیدی در قشم دفن می‌شود که این امر علاوه بر محدودیت زمین در قشم به علت جزیره‌بودن، به سفره‌های آب زیرزمینی آسیب وارد کرده و مشکلات زیست‌محیطی بوجود آورده است.

شریفی نژاد افزود: ۷۰ درصد زباله‌های تولیدی در قشم خشک و ۳۰ درصد بقیه تر است.

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه‌داد: از مهر امسال هتل‌ها و مراکز خدمات عمومی که زباله‌های خود را جدا و به کارخانه حمل نکنند از ۵۰ هزار تا یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

شریفی‌نژاد افزود: اکنون یک کارخانه بازیافت زباله با مشارکت ۸۰ درصدی بخش خصوصی و ۲۰ درصدی سازمان منطقه آزاد قشم در حال ساخت است و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه جدانشدن زباله‌های تر و خشک و وجود سگ‌های ولگرد از مشکلات شهر قشم است، گفت: با بهره‌برداری از این کارخانه بیش از ۹۵ درصد زباله‌ها بازیافت می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.