دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۳

رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال در بازدید از نهالستان سردسیری شهرستان ایوان از تولید سالانه بیش از 10میلیون نهال در نهالستان‌های حوزه…

رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال در بازدید از نهالستان سردسیری شهرستان ایوان از تولید سالانه بیش از 10میلیون نهال در نهالستان‌های حوزه زاگرس خبر داد.

دکتر “رضا احمدی”در حاشیه بازدید از نهالستان شهرستان ایوان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: 36 نهالستان توسط منابع طبیعی در استان‌های حاشیه زاگرس ایجاد شده و نهالستان ایوان در ایلام با دارا بودن 25 گونه اصلی سالانه سه میلیون اصله نهال تولید می‌کند.

رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال، بلوط، بنه، داغداغان، گلابی وحشی و زالزالک را از مهمترین گونه‌های این نهالستان‌ها نام برد و افزود: این نهال‌ها برای احیای درختان زاگرس و مبارزه با پدیده خشکیدگی در جنگل‌ها کاشته می‌شود.

احمدی ضمن ابراز رضایت از روند رو به رشد تولید نهال در این نهالستان و توجه به تولید گونه‌های بومی و مقاوم به شرایط خشکی، خاطرنشان کرد: توجه سازمان جنگل‌ها به تولید نهال سبب شده برای نخستین بار از محل طرح‌های ملی برای این منظور اعتبارات لازم مصوب شود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.