یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۵:۵۷

سلامت نیوز: روغن پالم به خودی خود مضر یا آلوده نیست و تنها مصرف زیاد آن عوارض قلبی و عروقی به همراه دارد….

سلامت نیوز: روغن پالم به خودی خود مضر یا آلوده نیست و تنها مصرف زیاد آن عوارض قلبی و عروقی به همراه دارد.

به گزارش سلامت نیوز،پایگاه خبری خردادنیوز در مطلبی با عنوان پزشکان پاسخ دهند: روغن پالم برای کودک مفید است یا نه؟ می نویسد: تولید شیرخشک کودک با روغن پالم به لحاظ بهداشتی کار درستی است یا نه؟ این سوال را باید پزشکان پاسخ دهند.

هنوز مدت زیادی از جنجال مربوط به آمیختگی روغن پالم به صورت غیرمجاز با برخی محصولات لبنی نمی گذرد که مشخص شده بزرگ ترین کارخانه شیرخشک کودک در ایران، برای تولید محصولات از روغن پالم استفاده می کند.

براساس تحقیقات صورت گرفته، روغن پالم به خودی خود مضر یا آلوده نیست و تنها مصرف زیاد آن عوارض قلبی و عروقی به همراه دارد. باوجود این سووال اینجاست که تولید شیرخشک کودک با روغن پالم به لحاظ بهداشتی کار درستی است یا نه؟ این سوال را باید پزشکان پاسخ دهند.

شرکت شیرخشک «پ» که بزرگترین تولیدکننده شیرخشک ایران است، محصولات لبنی متعددی تولید می کند و از آن جمله شیرخشک کودک است که در آن روغن گیاهی وجود دارد.

این پایگاه خبری می نویسد : براساس مناقصه شرکت شیرخشک «پ» که در روزنامه جام جم 15 خرداد منتشر شده است، شرکت مناقصه خرید 1200 تن روغن گیاهی برگزار کرده است.

اما با مراجعه به سایت شرکت و دانلود اسناد مناقصه متوجه میشویم منظور از روغن گیاهی، همان روغن پالم است.

خردادنیوز بدون قضاوت در مورد این ماجرا تنها یک سووال را مطرح می کندکه چقدر روغن پالم در شیرخشک کودک وجود دارد و آیا این میزان روغن پالم، برای کودک ضرری ندارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *