سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۵:۰۲

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تمام تلاش ما و دستگاههای نظارتی این است که وقوع تخلف…

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تمام تلاش ما و دستگاههای نظارتی این است که وقوع تخلف را در محصولات غذایی به حداقل برسانیم و در صورت تشخیص دستگاههای مسئول، متخلفین اعلام خواهند شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر رسول دیناروند به بررسی موضوعاتی در حوزه دارو و پیگیری های انجام شده در خصوص استفاده از روغن پالم در برخی صنایع لبنی پرداخت و گفت: در مورد روغن پالم و لبنیات پرچرب متخلفین شناسایی شده و به دستگاههای مسئول معرفی شده اند و در آینده هم نظارت و بازرسی های ما با جدیت ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به این سئوال که از چه زمانی متوجه این موضوع شدید، گفت: سال گذشته و اوایل سال جاری مواردی از تخلف در استفاده روغن پالم در برخی محصولاتی که مجوز بکاربردن چربی گیاهی در آنها صادر نشده است، از سوی وزارت بهداشت و سازمان استاندارد اعلام و گزارش شد و وزارت بهداشت که متولی سلامت مردم است، خود را ملزم به اطلاع رسانی و پیگیری موضوع می داند.

دیناروند با اعلام افزایش مصرف فرآورده های کم چرب در دو هفته اخیر، افزود: تاکید ما همچنان بر مصرف محصولات لبنی کم چرب است ضمن اینکه فرآیند تولید شیر و ماست مبتنی بر استفاده از چربی گیاهی ممنوع است و علت این برخورد هم نداشتن مجوز در استفاده از این چربی بوده است.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: تمام بازرسان سازمان غذا و دارو و دانشگاه های علوم پزشکی طی دو هفته گذشته از خطوط تولید و انبارهای شرکت های تولید کننده صنایع لبنی، بازرسی های لازم را انجام داده و تمامی مستندات تولید بررسی و نمونه برداری های لازم صورت گرفت.

وی در خصوص آخرین آمار متخلفین خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد 30 مورد تخلف قطعی اعلام شده و تولید و توزیع هر فرآورده ای که تخلف آن محرز شده است، متوقف و به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در سال گذشته میزان مصرف روغن پالم در کشور 50 درصد بوده که دولت موافقت کرده است در سال 93 مصرف روغن پالم را تا 30 درصد کاهش دهد.

دیناروند با اطمینان به اینکه منعی برای مصرف فراورده های لبنی موجود در بازار وجود ندارد، افزود: تمام تلاش ما و دستگاههای نظارتی این است که وقوع تخلف را در محصولات غذایی به حداقل برسانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.