یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۳

رضا نجفی در گفتگو با مهر عنوان کرد: میزان تولید عسل در استان و در سال گذشته 12 تن بود که این مقدار…

رضا نجفی در گفتگو با مهر عنوان کرد: میزان تولید عسل در استان و در سال گذشته 12 تن بود که این مقدار در سال جاری به 26 تن رسید.

وی با بیان اینکه تولید عسل و کندو داری تا کنون برای 74 نفر به طور مستقیم در سراسر استان اشتغالزایی ایجاد کرده است افزود: تعداد کندوها در سال گذشته یک هزار و 700 کلونی بوده که در سال جاری به دو هزار و 850 کلونی افزایش یافته است.

وی افزود: خوشبختانه توسعه و استقبال کشاورزان و بهره گیری آنها از کندو های عسل تا کنون برای زنبور داران هشت میلیارد ریال سود خالص در بر داشته است.

وی بیشترین میزان تولید عسل در استان را مربوط به شهرستان های نیکشهر، خاش و دلگان دانست و افزود: از محل طرح توسعه به 27 نفر از پرورش دهندگان زنبور و تولید کنندگان عسل مبلغ هشت میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

نجفی بیان داشت: شرایط مناسب آب و هوایی و وجود انواع گونه های گیاهی در جنوب استان بسیاری از کشاورزان کشاورزان منطقه را تشویق به افزایش تعداد کندوها کرده است.

وی اضافه کرد: بیشتر کشاورزان در کنار کار کشاروزی درمزارع خود به پرورش زنبور عسل نیز مشغول هستند و درآمد خوبی نیز از محل فروش عسل بدست می آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.