دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۶

ماهانه بیش از 4000 تن تخم‌مرغ خوراکی تحت نظارت دامپزشکی در واحدهای مرغداری تخم‌گذار شهرستان آبیک تولید می‌شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-…

ماهانه بیش از 4000 تن تخم‌مرغ خوراکی تحت نظارت دامپزشکی در واحدهای مرغداری تخم‌گذار شهرستان آبیک تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه قزوین، مرتضی یعقوبی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک با اشاره به تولید بالای تخم‌مرغ در این شهرستان خاطرنشان کرد: به منظور ارتقاء سطح بهداشت و کیفیت تولید، طرح نشانه‌گذاری تخم‌مرغ از دو سال گذشته به اجرا درآمده است که با صدور مجوز حمل بهداشتی برای تخم مرغ‌های ارسالی از مرغداری‌ها، سلامت و پروسه تولید آن‌ها از طریق سیستم‌های مربوطه، قابل ردیابی است.

وی تصریح کرد: در شهرستان آبیک ماهانه 4000 تن تخم‌مرغ خوراکی تولید می‌شود و به همین منظور اکیپ‌های ویژه بازرسی و نظارت بر مراکز تولید و نگهداری تخم‌مرغ به طور مستمر بازدید به عمل آورده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مطابق مقررات برخورد قانونی به عمل می‌آید.

یعقوبی در پایان به کلیه شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید تخم‌مرغ به نحوه نگهداری آن توجه کرده و تخم‌مرغ مصرفی خود را از فروشگاه‌هایی که تخم‌مرغ را در دمای مناسب(0تا4) درجه سانتیگراد نگهداری می‌کنند، خریداری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *