جمعه، ۰۷ خرداد ۹۵ - ۰۶:۱۸
تولید موتورسیکلت Light Rider ایرباس با چاپ سه بعدی

تولید موتورسیکلت Light Rider ایرباس با چاپ سه بعدی  این روزها در حالی مورد توجه خاص علاقه مندان به حوزه فناوری چاپ سه…

تولید موتورسیکلت Light Rider ایرباس با چاپ سه بعدی  این روزها در حالی مورد توجه خاص علاقه مندان به حوزه فناوری چاپ سه بعدی – ۳D – قرار گرفته است که شرکت هواپیمایی ایرباس اروپا با تلفیق چند تکنولوژی روز دنیا، یک موتورسیکلت عجیب و غریب را پرینت سه بعدی تولید کرده است که با نیروی الکتریسیته کار می‌کند.

در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تولید موتورسیکلت Light Rider توسط شرکت AP Work که یکی از زیر مجموعه‌های شرکت هواپیماسازی ایرباس است انجام شده که این شرکت در راستای تحقق این پروژه موفق شد با استفاده از پرینتر سه‌بعدی، شکلی عجیب از موتور سیکلت را روانه جاده‌ها کند.

این موتور سیکلت خارق‌العاده که از یک شاسی لانه‌زنبوری شبیه به فیلم‌های فضایی ساخته شده است، تنها ۳۵ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند با هر بار شارژ تا ۶۰ کیلومتر مسافت را طی کند. وزن سبک این موتورسیکلت باعث می‌شود این برداشت را داشته باشیم که از پلاستیک ساخته شده است اما در واقع شاسی این موتور با استفاده از آلمینیوم هواپیماسازی روی بستری از پودر آلومینیوم پرینت گرفته شده است.

روش پرینت به‌ این شکل بوده که لایه‌های بسیار نازک آلومینیوم به دور یکدیگر شکل داده شده است و در مجموع این شاسی عجیب تنها شش کیلوگرم وزن دارد.

ایرباس نام این محصول شگفت آور را « Light Rider» یا چابک‌سوار گذاشته و اعلام کرده است که قصد دارد تنها ۵۰ نمونه از آن را تولید کند. قیمت پیش فروش این موتور ۵۶ هزار دلار اعلام شده و امکان ثبت‌نام در وب‌سایت این شرکت وجود دارد.

Light Rider با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی و البته تکنیک استفاده از این تکنولوژی موفق شده است بسیاری از مشکلات موتورسیکلت‌های الکتریکی را درباره وزن حل کند، اگرچه بدون داشتن باک و بدنه‌ای به شکل سنتی، دیگر نمی‌شود آن‌ را برق انداخت.

با هم در میهن پست تصاویری از موتورسیکلت Light Rider ایرباس تولید شده با فناوری سه بعدی را تماشا می کنیم.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *