سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۹

واحد مرکزی خبر: مدیرعامل شرکت توانیر گفت: تولید و مصرف برق در شرایط برابر قراردارد یعنی اگر مصرف بیش از این افزایش یابد، به…

واحد مرکزی خبر: مدیرعامل شرکت توانیر گفت: تولید و مصرف برق در شرایط برابر قراردارد یعنی اگر مصرف بیش از این افزایش یابد، به شرایط بحرانی می رسیم.

همایون حایری در نشست خبری افزود: رشد مصرف برق در سه ماهه اول امسال نسبت به پارسال 8 و 6 دهم درصد رسید در حالیکه این رقم در سال 92 نسبت به سال قبل از آن 2 و نیم درصد بوده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون همه نیروگاه‌های کشور فعال است و نیروگاه‌های برق آبی نیز در زمان کمبود برق وارد مدار می شود اما چون مشکل کم آبی نیز داریم برنامه ریزی کردیم هم تولید برق و هم رها سازی آب برای تولید برق در نیروگاه‌ها مدیریت شود.

حایری تاکید کرد: خاموشی‌های پراکنده در تهران و سایر نقاط کشور هیچ ارتباطی به سوخت ندارد و وزارت نفت، گاز بیشتری نسبت به سال‌های پیش در اختیار نیروگاه‌ها قرارداده است.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه سوخت مایع گران تر از گاز است گفت: وزارت نفت تاکید کرده تا بیشتر از گاز برای سوخت نیروگاه‌ها استفاده شود.

لزوم توجه به مدیریت مصرف

حایری در باره خاموشی‌های پراکنده در تهران و مصرف برق در 8 تیر امسال نسبت به زمان مشابه پارسال گفت: در زمان مشخص امسال مصرف 8620 مگاوات بوده در حالیکه این رقم در زمان مشابه پارسال 7240 مگاوات بوده است.

وی رشد مصرف برق روزهای اخیر در تهران را 20 درصد اعلام کرد، و گفت: در برخی مناطق تهران مصرف حتی به 35 درصد نیز رسید که علت آن افزایش دما بود که موجب افزایش مصرف شد و سبب اختلال در خطوط انتقال و ترانسفورماتورها شد و شرایط غیرعادی به وجود آمد.

مدیرعامل شرکت توانیر تاکید کرد: باید به مدیریت مصرف توجه شود چون ادامه این روند در سال‌های آینده قابل جبران نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.