پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۸:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی یوسفی عصر پنجشنبه در نشست با صاحبان صنایع و واحدهای تولید استان بر ضرورت گسترش و ارتقای…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی یوسفی عصر پنجشنبه در نشست با صاحبان صنایع و واحدهای تولید استان بر ضرورت گسترش و ارتقای استاندارد در جامعه تاکید کرد و افزود: رعايت استاندارد راه نجات تولید است.

وی همچنین با بيان اينكه استاندارد یک ضروت اجتناب ناپذیر است، اظهارداشت: يكي از دلایل اصلی پيشرفت کشورهای توسعه یافته توجه به مقوله استاندارد است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان با بیان اینکه کار استاندارد داراي تعریف و معيار مشخصي است، گفت: در تمامي موارد بايد معيارهاي استاندارد را مورد توجه قرار داد چرا كه استفاده بهینه از زندگی و بهره وری را به همراه خواهد داشت.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه تقویت استاندارد باید سرلوحه تمامی فعالیت ها باشد، افزود:  استاندارد کلید حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی است.

یوسفی تصریح کرد: واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی که امروز دارای قدرت رقابت در عرصه بین‌ المللی باشند می‌ توانند ادامه حیات اقتصادی داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه “ارتقای کیفیت از ضروریات و الزامات قدرت رقابتی در عرصه اقتصادی است ” تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود تنها واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی که می توانند کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند و ذائقه بازار جهانی را شناخته و متناسب با آن تولید کنند، می توانند به فعالیت های اقتصادی خود ادامه دهند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان گفت: تقویت استانداردها یکی از راهبردهای اساسی اقتصاد مقاومتی است که از اتلاف منابع جلوگیری و باعث ایجاد اقتصاد مقاومتی می شود.

وی ادامه داد: در واقع مفهوم استاندارد زبان مشترک بین بهره برداران و تولیدکنندگان و نقطه مشترک بین صنعت و مصرف کنندگان است اگر به این موضوع توجه شود در زندگی روزمره استاندارد کاربرد زیادی دارد و باعث هماهنگی و یکپارچگی در حوزه صنعت و مصرف خواهد شد.

یوسفی بیان داشت: سرمایه گذاری در راه بهبود کیفیت کالاهای تولیدی برای پاسخگویی به نیازهای مصرف کنندگان داخلی و راهیابی کالاها به بازارهای جهانی و کاهش واردات، مهمترین اصل در توسعه اقتصادی است.

وی تصریح کرد: با عزم ملی در رعایت استانداردها و نظارت بر صحت اجرای این مهم و همچنین با مدیریت جهادی و فرهنگ سازی می توان در صحنه اقتصادی پیشرفت کرد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان بر لزوم به کارگیری استانداردها در امور تولیدی و خدماتی تاکید کرد و افزود: با بکار بستن استاندارد در امور تولیدی و خدماتی می توان زمینه های رشد اقتصادی را که یکی از شاخصه های مهم توسعه کشور است فراهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *