دوشنبه، ۲۹ شهریور ۹۵ - ۰۹:۳۰
تولید کفش کتانی با گازهای گلخانه ای

تولید کفش کتانی با استفاده از دی اکسید کربن بازیافتی در حالی این روزها مورد توجه قرار گرفته است که محققان موفق به…

تولید کفش کتانی با استفاده از دی اکسید کربن بازیافتی در حالی این روزها مورد توجه قرار گرفته است که محققان موفق به طراحی و تولید یک کفش کتانی جدید از بازیافت گازهای گلخانه ای شدند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اگر چه تا امروز همه فکر می کردند که بعد از انتشار گازهای گلخانه ای دیگر نمی توان آن را مهار کرد اما با ابتکار محققان یک شرکت انرژی بنام NRG و با مهار گازهای گلخانه ای آن ها موفق به تولید یک کفش کتانی شده که مواد اولیه آن از زباله‌های گازی یا پساب‌هایی است که از نیروگاه ها منتشر می‌شود.

برای تولید این کفش کتانی که Shoe Without A Footprint نام دارد، پساب‌ها گرفته شده و سرد می‌شود و CO2 موجود در آن جدا می‌شود و سپس آن ماده به ماده اولیه شیمیایی مورد استفاده برای ایجاد پلیمر (یا پلاستیک) سازنده فوم کفش تبدیل می‌شود.

این در حالی است که کمپانی NRG تا به حال در مورد چگونگی ساخت این پلیمر توضیحی نداده و خواستار اختصاصی ماندن این روش شده است اما شرکت سازنده در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای تولید انبوه این کتانی نداشته و تنها در حدود پنج جفت از این کفش تولید شده است اما این شرکت امیدوار است که در آینده نزدیک این فناوری جدید خود را روانه بازار کند.

[highlight]منبع [/highlight]: [highlight]businessinsider[/highlight]

3 دیدگاه برای “تولید کفش کتانی با استفاده از دی اکسید کربن بازیافتی !”

  1. مهشید گفت:

    یعنی دیگه به لایه ازون آسیبی وارد نمیشه؟

  2. مژگان گفت:

    این همه وقت گذاشتن برای پنج جفت؟

  3. شیوا گفت:

    خیلی هم عالی. زیبا و شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.