چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۷

رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: با مدیریت مناسب و ارائه توصیه‌های فنی، تولید گندم در سال زراعی جاری در استان به 747…

رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: با مدیریت مناسب و ارائه توصیه‌های فنی، تولید گندم در سال زراعی جاری در استان به 747 هزار تن می‌رسد.

مختار مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: از این میزان گندم تولیدی تاکنون حدود 600 هزار تن توسط مراکز خرید دولتی اعم از اداره غله و تعاون روستایی استان با قیمت خرید تضمینی 1050 تومان خریداری شده است.

وی گفت: محصول گندم در سال زراعی 93 – 92 در سطح بیش از 391 هزار هکتار کشت شد اما شرایط اقلیمی به گونه‌ای شد که سطح برداشت گندم در استان به 363 هزار هکتار رسید.

وی علت کاهش سطح برداشت به میزان 28 هزار هکتار را سرمای زمستان پارسال و خشکسالی بهار سال 93 عنوان کرد.

استان گلستان رتبه سوم تولید گندم کشور را داراست و بالاترین سطح تولید در مزارع ترویجی در واحد سطح به حدود 7140 تن رسیده است.

به گزارش ایسنا، در سال زراعی جاری کشت گندم در مزارع گلستان توسط 52 هزار و 417 بهره‌بردار صورت گرفت. مساحت اراضی زراعی استان گلستان به 700 هزار هکتار می‌رسد که عمده تولیدات آن غلات (گندم و جو)، دانه‌های روغنی (کلزا و سویا) و شالی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.