چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۸

فرماندار کرمان از تولید بالغ بر 170 هزار تن پسته در استان خبر داد و گفت: عرضه محصولات و تولیدات معدنی و نیز…

فرماندار کرمان از تولید بالغ بر 170 هزار تن پسته در استان خبر داد و گفت: عرضه محصولات و تولیدات معدنی و نیز کشاورزی از جمله پسته که دسترنج کشاورزان ساعی استانمان است در این نمایشگاه‌ها به تولیدکنندگان کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کویر، “محمدعلی توحیدی” صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه تخصصی مبلمان اداری، دیوارکوب و کفپوش که در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمان گفت: این مکان می‌تواند پل ارتباطی مناسبی باشد بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان که با استفاده از آن مصرف‌کننده می‌تواند مطابق سلیقه و خواست خود کالاهای مورد نظرش را انتخاب کند.

وی با اعلام اینکه نمایشگاه مبلمان اداری، دومین نمایشگاه راه‌اندازی شده در این مکان است، اظهار کرد: به یاری خداوند مجموعه نمایشگاه‌های استان آینده بسیار درخشانی خواهد داشت اما باید این امر مورد توجه قرار گیرد که در گام اول کالاهای تولیدکنندگان استانی در اولویت قرار گیرند و سپس استان‌های همجوار و در مراحل بعدی سایر استان‌های کشور و به یاری خداوند در نهایت شاهد برگزاری نمایشگاه‌های جهانی و بین‌المللی باشیم.

فرماندار کرمان ادامه داد: یکی از پروژه‌هایی که استاندار کرمان در قالب طرح های 17 گانه خود پیگیر آن بود به بارنشستن مجموعه ارزشمند محل دائمی نمایشگاه‌های استان بود که الحمدالله دو سالن در فاز اول آن راه‌اندازی شده است.

وی به نقش نمایشگاه‌ها در توسعه اقتصادی مناطق پرداخت و گفت: عرضه کالاها و محصولات تولیدکنندگان داخلی در این مجموعه‌ها به عنوان حرکتی در راستای حمایت از تولیدکنندگان باید مدنظر قرار گیرد.

توحیدی با اشاره به ظرفیت‌های بالای اقتصادی استان اظهار کرد: استان کرمان بهشت معادن ایران لقب گرفته در استخراج کانی‌های فلزی و غیرفلزی استان دارای جایگاه خیلی خوبی است در مس و فولاد دارای رتبه است، 50 درصد از سنگ آهن کشور از کرمان بدست می‌آید، معادن غنی ذغال‌سنگ و مشتقات آن در کرمان فراوان وجود دارد و همه این‌ها می‌توانند تاثیر بسزایی در اقتصاد استان ایفا کنند.

وی ادامه داد: در زمینه کشاورزی یک چهارم باغات کشور در این استان قرار دارد در تولید انواع محصولات سردسیری و گرمسیری، خشکبار، سبزی و صیفی‌جات خارج از فصل جایگاه ممتازی در کشور داریم.

توحیدی از تولید بالغ بر 170 هزار تن پسته در استان خبر داد و افزود: عرضه محصولات و تولیدات معدنی و نیز کشاورزی از جمله پسته که دسترنج کشاورزان ساعی استانمان است در این نمایشگاه‌ها به تولیدکنندگان کمک خواهد کرد.

فرماندار کرمان با تاکید بر بالابردن کیفیت محولات خاطرنشان کرد: باید زمینه رقابت سالم فراهم شود تا ضمن بالابردن کیفیت شاهد قیمت‌های مناسبی باشیم و این نیازمند همکاری کسبه محترم است تا حساسیت‌های صنفی را کم کنند و توزیع محصولات کیفی را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.