دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۲

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران،، سید علی موسوی ظهر امروز در نشست جهاد کشاورزی این شهرستان با اشاره به اینکه تالش دارای…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران،، سید علی موسوی ظهر امروز در نشست جهاد کشاورزی این شهرستان با اشاره به اینکه تالش دارای 507 هزار و 862 رأس دام است، اظهار کرد: تعداد دام‌های سنگین و سبک را شامل می شود.

وی از فعالیت 12 هزار و 400 دامدار در تالش خبر داد و افزود: این دامداران در سه ماه نخست امسال مقدار 4 میلیون و 500 هزار لیتر شیر تولید کردند.

مدیر جهاد کشاورزی تالش ارزش اقتصادی این مقدار شیر را 5 میلیون و 400 هزار ریال ذکر کرد و گفت: در مدت مذکور 689 هزار کیلوگرم پنیر به ارزش اقتصادی 5 میلیارد و 500 میلیون ریال در تالش تولید شده است.

این مقام مسئول درباره وضعیت گندم‌کاری در تالش تصریح کرد: امسال 316 هکتار از اراضی گندم‌کاری تالش زیر کشت این محصول رفته است.

موسوی با بیان اینکه 220 نفر کشاورز گندم‌کار در تالش فعالیت می‌کنند، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال 500 تن گندم به ارزش اقتصادی 4 میلیارد ریال در تالش برداشت شود.

وی 120 هکتار از اراضی منطقه تالش را زیر کشت محصولات زراعی از جمله جو دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون 200 تن محصول به ارزش یک‌میلیارد و 600 میلیون ریال توسط 90 کشاورز تالشی در این شهرستان تولید شده است.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *