چهارشنبه، ۰۸ دی ۹۵ - ۰۲:۵۹
تونل بادی فرا صوتی ناسا

تونل بادی فرا صوتی ناسا در حالی در حال آماده سازی برای آزمایش است که مهندسان ناسا این تونل بادی فرا صوتی را…

تونل بادی فرا صوتی ناسا در حالی در حال آماده سازی برای آزمایش است که مهندسان ناسا این تونل بادی فرا صوتی را برای پرتاب پیشرفته و پرقدرت فضاپیماها به فضا آزمایش می‌کنند . اگر این آزمایش با موفقیت ثبت شود و پیشرفت تونل بادی ناسا برابر با تحقیقات این سازمان فضایی پیش برود ، به دنبال آن انسان قادر خواهد بود  که به اعماق فضا سفر کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

[box type=”success” ]تونل بادی فرا صوتی ناسا که در نوع خودش بی نظیر است در حالی برای این آزمایش در حال تکمیل شدن است که اگر این آزمایش موفقیت‌ آمیز باشد آژانس فضایی توانایی اعزام بشر به فضا و اکتشاف دیگر سیارات با نشانه‌هایی از حیات را خواهد داشت. [/box]

توضیح بیشتر این که تونل بادی فرا صوتی ناسا ، تونل بادی مجرای بزرگی است که داخل آن هوا جریان دارد و دانشمندان از آن برای تحقیق و آموزش چگونگی پرواز فضاپیماها با تقلید از پرواز اشیا در فضا استفاده می‌کنند.

بد نیست بدانید که تونل بادی فرا صوتی ناسا دارای فن‌های قدرتمند برای حرکت هوا داخل مجراست و دانشمندان واکنش اشیا کوچک و بزرگ را در آن بررسی می‌کنند. این تونل جدید برای آزمایش دومین نسل موشک SLS با ظرفیت ۱۱۵ تن و ۳۶۴ فوت ارتفاع طراحی شده است.

SLS اولیه ۳۲۲ فوت و۷۷ تن بود و در اولین پرواز، این موشک بدون سرنشین به ماه ارسال شد و دوباره به زمین برگشت و ۱۳ ماهواره در فضا مستقر کرد. در پرواز دوم، چهار فضانورد به ماموریت ماه فرستاده شدند، اما این سیستم نیازمند فناوری‌های بیشتر برای ارسال فضانورد به مریخ است.

جان بلیونز مهندس ایرودینامیک و اکوستیک در مرکز فضایی مارشال ناسا در آلاباما در خصوص آزمایش بال فضاپیما در تونل بادی فرا صوتی ناسا گفته : انتظار داریم در پایان آزمایش اطلاعات پرواز ایرودینامیکی مورد نیاز برای ارتقا موشک‌ها را بیابیم.

[highlight]منبع : nasa[/highlight]

یک دیدگاه برای “تونل بادی فرا صوتی ناسا در حال آماده سازی برای آزمایش + عکس”

  1. هومن گفت:

    هرکی میره فضا سالم بر نمیگرده چرا دیگه بریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.