شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، در مجمع انتخاباتی هیئت انجمن‌های ورزشی قم که بعد از ظهر شنبه با حضور غلامعلی محمدعلی پور رئیس فدراسیون…

به گزارش خبرنگار مهر، در مجمع انتخاباتی هیئت انجمن‌های ورزشی قم که بعد از ظهر شنبه با حضور غلامعلی محمدعلی پور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی و سید مهدی غیاثی معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد، سعید توکلی با کسب اکثریت آرا برای 4 سال دیگر در سمت خود باقی ماند.

اين مجمع در شرایطی برگزار شد که در طول چهار سال گذشته سعيد توکلي رياست هيئت انجمن های ورزشی قم را عهدا دار بود اما وی با کسب بیشتری رای توانست برای دومین دوره پی در پی سمت ریاست هیئت انجمن های ورزشی را احراز کند.

هیئت انجمن های ورزشی قم یکی از نخستین هیئت های ورزشی زیر مجموعه فدراسیون مربوط به خود به شمار می‌رود که در مدت حیات 4 ساله خود توانسته است 4 ورزشکار به تیم های ملی رشته های مختلف معرفی کند.

رشته های هیئت انجمن های ورزشی باید همگانی شود

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی قم در این جلسه اظهار داشت: طی 4 سال اخیر با حداقل امکانات فعالیت کرده‌ایم که در 3 سال نخست به انجام فعالیت‌های ستادی و زیربنایی در رشته‌های زیر مجموعه انجمن‌های ورزشی مشغول بوده‌ایم و در سال 92 در بخش اعزام به مسابقات کشوری و دعوت به تیم‌های ملی به ثمردهی رسیدیم.

توکلی گفت: بحران مالی هیئت انجمن‌های ورزشی در 4 سال گذشته آزاردهنده و مانع از توسعه فعالیت این هیئت بود اما با وجود این مشکلات، توانستیم 10 رشته از مجموع 17 رشته زیر مجموعه را در قم فعال کنیم و فعال نشدن برخی رشته‌ها نظیر دراگون بوت به دلیل ساختار طبیعی قم و آبی بودن این ورزش است.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی قم افزود: هیئت انجمن‌های ورزشی قم در سال 92، 16 تیم به مسابقات مختلف کشور اعزام کرده است و 13 نفر از ورزشکاران ما به اردوی تیم‌های ملی دعوت شده‌اند و در حال حاضر 4 بازیکن ما در رشته‌هایی چون بیس بال، سافت بال و سپک تاکرا عضو تیم ملی هستند.

هیئت انجمن‌های ورزشی قم در بخش بانوان نیاز به فعالیت بیشتری دارد

توکلی بیان کرد: هیئت انجمن‌های ورزشی قم در بخش بانوان نیاز به فعالیت بیشتری دارد و بانوان ما در حال حاضر در رشته‌هایی چون سافت بال، طناب کشی، سپک تاکرا و دارت فعال هستند و می‌توانند در سایر رشته‌های موجود هم فعالیت داشته باشند.

وی عنوان کرد: افزایش تعامل با دانشگاه‌ها به منظور توسعه علمی و عملی رشته‌های زیر مجموعه و همکاری با باشگاه‌های ورزشی سطح استان برای فعال کردن برخی رشته‌ها در باشگاه‌ها و برگزاری مسابقات استانی از برنامه‌های هیئت انجمن‌های ورزشی قم است ضمن اینکه قصد داریم در مسابقات کشوری حضور مداومی داشته باشیم.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی قم تصریح کرد: هیئت انجمن‌های ورزشی قم در وهله نخست به دنبال توسعه همگانی رشته‌های زیر مجموعه است و سپس بعد قهرمانی را مورد توجه قرار می‌دهد و هدف ما آشنا کردن مردم با این رشته‌های نوپا یا تازه وارد به کشور است.

توکلی خاطرنشان کرد: فعالیت هیئت انجمن‌های ورزشی قم در بخش‌های تابعه قم نیز آغاز می‌شود ضمن اینکه یکی از ضعف‌های هیئت انجمن‌های ورزشی قم در 4 سال گذشته، عدم ارتباط موثر با رسانه‌ها بوده که تلاش می‌کنیم این ضعف را به سرعت برطرف کنیم.

انتخاب توکلی با 14 رای موافق از 15 رای

به گزارش مهر، رقیب سعید توکلی برای به دست آوردن ریاست هیئت انجمن های ورزشی، محمدرضا صباحی از فعالان رشته بیس بال بود که رقابت این دو نامزد با اختلاف زیادی به سود سعید توکلی خاتمه یافت تا وی فعالیت خود در هیئت انجمن های ورزشی ادامه دهد.

در اين مجمع دو تن از نمايندگان ورزشکاران غايب بودند و از میان 15 نفری که در اين مجمع حق راي‌دادن داشتند ، 14 رای به سود سعید توکلی و یک رای به سود محمدرضا صباحی به گلدان جمع آوری آرا ریخته شد تا توکلي بعد از دوره رياست چهار ساله خود از 1389 تا 1393، براي مدت چهار سال ديگر تا 1397 به عنوان رئيس اين هيئت در استان قم، سکاندار هيئت انجمن‌هاي ورزشي شود.

هیئت انجمن های ورزشی قم رشته هایی چون بیس بال ، سافت بال ، طناب کسی ، دارت ، وود بال و چندین و چند رشته ورزشی دیگر را هدایت می کند و یکی از فعال ترین هیئت های ورزشی فدراسیون در سطح کشور است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.