چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۳

ˈمحمد نظر پورˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه 21 هزار تن تخم مرغ در استان همدان تولید…

ˈمحمد نظر پورˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه 21 هزار تن تخم مرغ در استان همدان تولید می شود که هفت هزار تن آن در شهرستان تویسرکان تولید می شود.

وی اظهار داشت: 47 واحد پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت یک میلیون و 625 هزار قطعه در استان تولید می شود که 11 واحد با ظرفیت 616 هزار قطعه آن مربوط به تویبسرکان است.

وی ادامه داد: سالانه 890 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شودکه 21 درصد تولید تخم مرغ جهان مربوط به ایران است و استان همدان نیز دو درصد تولید کشور و رتبه دهم تولید تخم مرغ کشور را دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 21 واحد پرورش مرغ مادر در استان همدان فعال است که جوجه یک روزه در استان تولید می کنند.

نظرپور از فعالیت یک واحد جوجه کشی در استان همدان خبر داد و افزود: این واحد با ظرفیت یک میلیون قطعه در استان فعال است که بخشی از نیاز جوجه یک روزه واحدهای استان را تامین می کند و مابقی از استان های شمالی تامین می شود.

همدان با تولید 21 هزار تن تخم مرغ یکی از هشت استان تولید کننده تخم مرغ در کشور است و این میزان تولید در سطح استان مصرف می شود.

631 واحد مرغ گوشتی با ظرفیت تولید هشت میلیون قطعه در هر دوره، 48 واحد مرغ تخم گذار با ظرفیت یک میلیون و 700 هزار قطعه و 20 واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 429 هزار و 500 قطعه در استان همدان فعال است.

7521/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *