جمعه، ۲۷ تیر ۹۹ - ۰۳:۱۰
تویوتا کرولا اپکس ادیشن 2021

تویوتا کرولا اپکس ادیشن 2021 چندی پیش بصورت رسمی معرفی شده و حالا ما در میهن پست قصد داریم تا به بررسی دقیق…

تویوتا کرولا اپکس ادیشن 2021 چندی پیش بصورت رسمی معرفی شده و حالا ما در میهن پست قصد داریم تا به بررسی دقیق آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه شوید.

تویوتا نسخه جدیدی از سدان کرولا را معرفی کرده است. این خودرو کرولا اپکس ادیشن ۲۰۲۱ نام دارد. وقتی به خودروهای سفارشی و تولید محدود فکر می‌کنید انتظار تیراژ ۶ هزار دستگاهی را ندارید اما خب این دقیقا میزان تولید کرولا اپکس ادیشن جدید است. پکیج موردبحث ترکیبی از طراحی خشن‌تر و هندلینگ بهتر بوده و می‌توان آن را در مدل‌های SE و XSE سفارش داد.

تویوتا می‌گوید این بسته جدید ظرفیت‌های پلتفرم TNGA-C، سیستم تعلیق چند اتصالی در عقب و پیشرانه ۲ لیتری دینامیک فورس ۱۶۹ اسب بخاری را به حد اعلای خود رسانده است.

این پکیج شامل اگزوز اسپورت با خروجی‌های ۳.۵ اینچی از جنس فولاد ضدزنگ و سیستم تعلیق با تنظیمات متمرکز روی پیست است. در سیستم تعلیق یاد شده فنرهای پیچشی جدیدی بکار رفته که چند میلی‌متری از ارتفاع خودرو کاسته‌اند. این تغییرات باعث می‌شود کرولا اپکس ادیشن در سر پیچ‌ها تخت‌تر باقی مانده و پاسخ بهتری از سوی فرمان داشته باشد.

به‌روزرسانی‌های این خودرو همچنین شامل شوک‌های جدید با فنرهای متمایز، میله‌های پایدار کننده متفاوت و سپرهای جدید می‌باشد. در کل تغییرات رخ داده باعث شده‌اند سفتی سیستم تعلیق ۴۷ درصد در جلو و ۳۳ درصد در عقب افزایش یابد.

این خودرو از رینگ‌های ۱۸ اینچی آلومینیومی سود برده است. سیستم EPS نیز تنظیمات جدیدی دارد.

نیروبخش کرولا اپکس ادیشن ۲۰۲۱ پیشرانه ۲ لیتری دینامیک فورس با قدرت ۱۶۹ اسب بخار است. اکثر مدل‌ها با گیربکس CVT عرضه خواهند شد و تنها ۱۲۰ دستگاه از این خودرو به پیشرانه ۶ سرعته دستی مجهز خواهد بود.

اما آنچه باعث تمایز کرولا اپکس ادیشن با مدل‌های استاندارد می‌شود کیت بدنه مشکی با عناصر برنزی، اسپویلر جلو، دیفیوزر عقب و… می‌باشد. یک اسپویلر در روی صندوق‌عقب نیز وجود دارد. مشتریان می‌توانند این خودرو را با سه رنگ سیمانی، سفید و مشکی سفارش دهند.

صرف‌نظر از رنگ بدنه، تمامی مدل‌ها دارای آینه‌بغل‌های مشکی هستند. داخل کابین نیز پوشش پارچه‌ای بکار رفته اما مدل‌های XSE دارای پوشش سافتکس مشکی‌رنگ هستند. این مدل همچنین به صندلی‌های جلوی گرم شونده شامل صندلی برقی راننده با تنظیم در ۸ جهت مجهز شده است.

باهم در میهن پست تصاویری از تویوتا کرولا اپکس ادیشن 2021 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.