جمعه، ۲۰ تیر ۹۹ - ۰۱:۲۷
تویوتا کرولا کراس 2021

در این مطلب از میهن پست نگاه دقیقی  به خودروی تازه معرفی شده تویوتا کرولا کراس 2021 خواهیم داشت. در ادامه برای مشاهده…

در این مطلب از میهن پست نگاه دقیقی  به خودروی تازه معرفی شده تویوتا کرولا کراس 2021 خواهیم داشت. در ادامه برای مشاهده نصاویر و توضیحات بیشتر با ما همراه شوید.

اگر هنوز هم باور ندارید که تقاضا برای شاسی بلندها و کراس اوورها همچنان رو به افزایش است پس این را ببینید. با تویوتا کرولا کراس آشنا شوید، خودرویی که نسخه کراس اوور از مشهورترین هاچبک تویوتا بوده و تنها چند ماه پس از تویوتا یاریس کراس پدیدار شده است.

کرولا کراس فعلاً در تایلند معرفی شده و از پلتفرم جدید تویوتا یعنی TGNA-C استفاده می‌کند. این خودرو به دو صورت هیبریدی و بنزینی عرضه خواهد شد و طول/عرض/ارتفاع به ترتیب ۴۴۶۰/۱۸۲۵/۱۶۲۰ میلی‌متری دارد. فاصله بین محوری این خودرو نیز ۲۶۴۰ میلی‌متر می‌باشد.

مدل‌های پایه کرولا کراس در تایلند با پیشرانه ۱.۸ لیتری بنزینی که قدرت ۱۴۰ اسبی و گشتاور ۱۷۵ نیوتون متری دارند عرضه خواهند شد. این پیشرانه نیروی خود را از طریق گیربکس CVT به چرخ های جلو منتقل می‌کند. قوای محرکه هیبریدی این خودرو نیز از پیشرانه ۱.۸ لیتری با قدرت ۹۸ اسبی و گشتاور ۱۴۲ نیوتون متری و یک واحد الکتریکی تشکیل شده است. این پیشرانه الکتریکی خروجی ۷۲ اسبی و گشتاور ۱۶۳ نیوتون متری دارد. این مجموعه نیز با گیربکس CVT همکاری می‌کند.

کرولا کراس دارای سیستم تعلیق مک فرسون در جلو و میله پیچشی در عقب، ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ و رینگ‌های ۱۷ و ۱۸ اینچی می‌باشد.

از نظر بصری و طراحی ظاهری باید گفت این خودرو خیلی شبیه کرولا هاچبک نبوده و بیشتر شبیه یک بچه راو ۴ است. در بخش جلوی خودرو یک جلوپنجره مشکی و چراغ‌های تیز و دیلایت های LED نصب شده است. این کراس اوور همچنین دارای سپرها، رکاب‌های جانبی و قوس‌های چرخ مشکی بوده و ریل‌های سقف مشکی نیز تکمیل کننده ظاهر آن هستند.

اگرچه ظاهر خودرو منحصربه‌فرد بوده اما کابین بسیار شبیه کرولا هاچبک می‌باشد. یک صفحه لمسی بزرگ در داشبورد قرار داشته و به این مورد باید پشت آمپرهای دیجیتالی و همان ورودی‌های هوای کرولا هاچبک را اضافه کرد.

باهم در میهن پست تصاویری از تویوتا کرولا کراس 2021 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *