جمعه، ۰۹ اسفند ۹۸ - ۱۲:۰۱
تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰

در روزهای اخیر در حالی تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰ تازه رونمایی شده است که تویوتا قیمت و مشخصات مدل دو دیفرانسیل کمری…

در روزهای اخیر در حالی تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰ تازه رونمایی شده است که تویوتا قیمت و مشخصات مدل دو دیفرانسیل کمری با کد AWD را اعلام کرد و این خودرو با قیمت پایه‌ی ۲۶ هزار دلار به بازار خواهد آمد.

کمپانی تویوتا خودرو تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰ را در ماه نوامبر رونمایی کرده بود و حالا با نزدیک شدن به زمان ورود به بازار این خودرو، قیمت و مشخصات فنی آن نیز اعلام شده است. قیمت تویوتا کمری AWD از ۲۶ هزار و ۳۷۰ دلار با تیپ LE آغاز می‌شود. گران‌ترین تیپ این خودرو نیز مدل XSE است که ۳۱ هزار و ۴۰۵ دلار قیمت دارد.

تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰

تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰

تویوتا سیستم چهار چرخ محرک را در بیشتر تیپ‌ های کمری عرضه خواهد کرد و در تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰ آن هم در مقایسه با نسخه‌ی تک دیفرانسیل حدود ۱۴۰۰ دلار گران‌تر است. تویوتا قبلا عنوان کرده بود که اضافه کردن سیستم چهار چرخ محرک به کمری ۱۵۰۰ دلار هزینه دارد ولی این لزوما به‌معنای اضافه شدن این مبلغ به قیمت پایه‌ی خودرو نیست. با اینکه طبق این محاسبه باید ۱۵۰۰ دلار به قیمت خودرو افزوده می‌شد اما تویوتا توانسته ۱۰۰ دلار قیمت نهایی را کاهش دهد که خبر خوبی است.

تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰

تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰

تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰ تنها با پیشرانه ۲.۵ لیتری چهار سیلندر قابل خرید است. این پیشرانه ۲۰۵ اسب‌بخار قدرت دارد که برای یک سدان بزرگ متوسط حساب می‌شود. اما مهم‌ترن ایراد کمری AWD را باید در کمبود گشتاور دانست چون گشتاور ۲۵۱ نیوتن‌متری این پیشرانه برای یک سدان دو دیفرانسیل واقعا کم است و همین باعث می‌شود تا در جاده‌های پر پیچ و خم و کوهستانی مصرف سوخت خودرو بالاتر از حالت عادی برود. فروش تویوتا کمری AWD جدید از اوایل بهار سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.

Trim 2020 Camry FWD 2020 Camry AWD MSRP Difference
LE $24,970 $26,370 $1,400
SE $26,170 $27,570 $1,400
XLE $29,455 $30,855 $1,400
XSE $30,005 $31,405 $1,400
Nightshade $26,870 $28,270 $1,400

جدول قیمت جهانی تویوتا کمریToyota Camry AWD ۲۰۲۰

منبع autoevolution

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.