جمعه، ۱۲ خرداد ۹۶ - ۰۴:۰۷
تویوتا C-HR

قبل از توضیح در مورد کراس اوور اسپرت ۲۰۱۷ کمپانی تویوتا یعنی تویوتا C-HR بد نیست بدانید که در چند سال اخیر عرضه…

قبل از توضیح در مورد کراس اوور اسپرت ۲۰۱۷ کمپانی تویوتا یعنی تویوتا C-HR بد نیست بدانید که در چند سال اخیر عرضه خودروهای کراس اوور با قابلیت اسپرت و فرم بدنه شبیه به کلاس کوپه باعث شده که علاقه مندان به خودروهای کوپه که به فضای کابین نیز اهمیت می دهند به این بازار کشیده شوند. تویوتا نیز که جای خالی خود را در این بازار احساس می کرد با معرفی مدل زیبای C-HR در نمایشگاه خودروی ژنو به این رقابت وارد شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

دلیل اصلی تویوتا برای عرضه تویوتا C-HR در واقع رقابت با نیسان جوک است. این سامورایی زیبا که توسط آقای هیرو کوبا طراحی و مهندسی شده می تواند به راحتی می تواند بازار فروش کراس اوور اسپرت نیسان را به خطر بیاندازد.

تویوتا قصد دارد که در آینده نمونه ی مسابقه ای از تویوتا C-HR را برای ثبت رکورد به پیست جهنم سبز (نوربرگ رینگ) ببرد تا شتاب آن را به رخ رقبا بکشد و البته جالب است بدانید که نمونه استاندارد از پیشرانه همسان با نمونه مسابقه ای بهره می برد و دارای پیشرانه ۱٫۵ لیتریِ مجهز به توربو شارژر است که توان تولید ۱۷۸ اسب بخار قدرت را دارد.

البته جالب تر آنکه یک نمونه از کراس اوور تویوتا C-HR نیز به شکل هیبریدی با مشخصات فنی مشترک با تویوتا پریوس جدید عرضه می شود که بازهم امکان واردات به ایران را دارد، به خصوص که هم اکنون نیز پریوس جدید در بازار کشورمان معرفی شده است. تویوتا از این خودرو که در نمایشگاه ژنو معرفی شد، به عنوان سلاح قدرتمند خود برای ورود به بازار کراس اوورهای اسپرت استفاده می کند تا بیشترین سهم بازار کراس اوورهای اسپرت را از آن خود کند.

کمپانی تویوتا برایکراس اوور تویوتا C-HR موتورهای متنوعی را در نظر گرفته که شامل پیشرانه ۱٫۲ لیتری مجهز به توربوشارژر با ۱۱۵ اسب بخار قدرت، موتور ۲٫۰ لیتری تنفس طبیعی، پیشرانه ۱٫۵ لیتری که از توربوشارژر بهره می برد و موتور هیبرید ۱٫۸ لیتری ۴ سیلندر که قادر به تولید ۱۲۲ اسب بخار نیرو است، می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *