شنبه، ۲۶ فروردین ۹۶ - ۰۱:۲۱
تویوتا FT-4X

رونمایی از طرح مفهومی تویوتا FT-4X روز گذشته در نمایشگاه خودروی نیویورک انجام شد و به نظر می رسد که کمپانی تویوتا با تولید…

رونمایی از طرح مفهومی تویوتا FT-4X روز گذشته در نمایشگاه خودروی نیویورک انجام شد و به نظر می رسد که کمپانی تویوتا با تولید این خودرو قصد دارد تا نسل جوان و پر طرفدار خودروهای خاص را مورد هدف قرار دهد . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تویوتا FT-4X با الهام از خودرو لند کروز طراحی شده و به عقیده بسیاری از کارشناسان دارای ظاهری خشن است. مرکز تحقیقات و طراحی تویوتا در کالیفرنیا این خودرو کراس اوور را با هدف جلب توجه نسل جوان که به ماجراجویی و آفرود علاقه دارند، طراحی کرده و جالب است بدانید که طراحان در مرکز تحقیقات تویوتا چندین ماه را فقط صرف بدست آوردن علایق جوانان کرده اند. آنها در نهایت تصمیم گرفتند که خودرویی کراس اوور مناسب برای آفرود و کمی کشیده برای سفر های کوتاه طراحی کنند.[box type=”shadow” ]کراس اوور خودرویی است که فضا و بدنه یک شاسی بلند را در اختیار دارد، در حالی که از پلتفرم یک خودروی سواری بهره می‌ برد. [/box]

تویوتا FT-4X دارای سه در است که دو در آن در جلو خودرو و یک در نیز در عقب آن قرار دارد. زمانی که بار زیادی در خودرو وجود دارد کاربر می تواند از در بزرگ عقبی برای سوار شدن استفاده کند و در سفر های درون شهری نیز درهای جلویی قابل استفاده هستند . در طراحی خودرو به همه جزئیات توجه شده بطور مثال دستگیره در عقبی از نوع چرخشی بوده و به نوعی ساخته شده که کاربر می تواند با دستکش های ضخیم زمستانی نیز به سادگی آن را باز و بسته کند . همچنین  چند پریز برق در مکان های مختلف خودرو تعبیه شده که برق مورد نیاز برای استفاده در چادر را در اختیار کاربر قرار خواهد داد .

جلو پنجره تویوتا FT-4X مفهومی به همراه شکل چراغ‌ های LED و سپر جلو ما را به یاد مدل‌ های کلاسیک لندکروز می‌ اندازد. گلگیرهای بزرگ مشکی‌ رنگ بیرون‌ زده به خشن‌ تر شدن چهره‌ خودرو کمک کرده و فضای کافی را برای رینگ‌ های ۱۸ اینچی با تایرهای ۲۲۵/۵۵R گودیر تمام فصل فراهم می‌ کند.

تویوتا FT-4X دارای بی نهایت قطعه قابل جدا شدن است که با استفاده از این ویژگی به سادگی می توانید قابلیت چیزهایی که برایتان دارای اهمیت بیشتر است را ارتقا دهید . محفظه های ذخیره کننده آب و غذا و همچنین وجود دو قلاب قرمز رنگ در روی بدنه می تواند این اطمینان خاطر را به شما بدهد که در شرایط اضطراری این ماشین بهترین محافظ شما خواهد بود . حتی یک کیسه خواب اضافی نیز در قسمت کنسول مرکزی تعبیه شده که می تواند بسیار مفید باشد .

تویوتا اتاق خودرو را به سه بخش تقسیم کرده است؛ بخش تمیز خودرو که در قسمت سرنشینان جلو قرار دارد؛ بخش خیس که شامل ردیف دوم می‌شود و مناسب گذاشتن لباس‌ ها و کفش‌ های خیس است؛ بخش ذخیره که در انتهای خودرو است. کف قسمت ذخیره کاملاً صاف بوده و برای محافظت از بارها دارای چند قلاب قرمزرنگ است. یک محفظه‌ ذخیره نیز در کف قسمت بار وجود دارد و دسترسی به آن از طریق کشیدن کف به طرف بیرون امکان‌ پذیر است و البته به گفته مسئولان کمپانی تویوتا احتمالا این خوردو از ۲۴ تا ۳۶ ماه دیگر وارد بازار شده و قیمتی بین ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار خواهد شد .

باهم در میهن پست تصاویری از طرح مفهومی تویوتا FT-4X را تماشا خواهیم کرد .

 

[highlight]منبع [/highlight]: motortrend

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *