جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۳

استاندار گیلان، دستور بازپس گیری 20 کیلومتر جاده حیران از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا از استان اردبیل را صادر کرد. به گزارش…

استاندار گیلان، دستور بازپس گیری 20 کیلومتر جاده حیران از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا از استان اردبیل را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه شورای اداری مشترک مسئولان شهرستان مرزی بندر آستارا با مدیران کل اداره‌های مختلف استان گیلان که در دهکده توریستی و گردشگری تله کابین حیران آستارا برگزار شد، خاطرنشان کرد: با توجه به بروز مشکلات عدیده برای مردم دهستان حیران بندر آستارا بر اثر واگذاری 20 کیلومتر از جاده حوزه استحفاظی استان گیلان به استان اردبیل، خواستار بازپس گیری این حوزه از استان همجوار هستم.

وی با اشاره به اینکه این 20 کیلومتر از منطقه آقچای، آغاز و در منطقه تونل به پایان می‌رسد، تصریح کرد: نمی شود که مردم یک شهرستان و یا یک منطقه دو قیم داشته باشند.

نجفی اضافه کرد: مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان علاوه بر پیگیری موضوع باید توجهی ویژه به این محور داشته باشد.

وی در خصوص علت واگذاری جاده حیران به استان اردبیل در ابتدای استان شدن این منطقه اظهار کرد: یک زمانی یک ترحمی برای ایجاد یک اداره کل به استان همجوار شده است، ولی این چه ترحمی است؟! امروز مردم عزیز ما در منطقه حیران در رنجند و برای یک کار ساده باید هم رضایت شهرستان آستارا و هم رضایت استان همجوار را جلب کنند و این چه تصمیمی است که مسئولان نظام برای مردم این منطقه گرفته‌اند.

استاندار گیلان ادامه داد: به چه حقی مردم باید از اینجا حرکت کنند و به استانی دیگر بروند که هیچ شناختی در خصوص مسئولان آنجا ندارند. باید به جد پیگیر این موضوع باشیم و تسهیلات را برای مردم استان فراهم کنیم.

استاندار گیلان در این جلسه از کمبود پزشک متخصص در شهرستان آستارا انتقاد کرد و افزود: با هر تدبیری که می‌شود این کاستی باید رفع شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 1300 پزشک و متخصص در استان گیلان داریم، ادامه داد: نادرست است که از کثرت پزشک در رشت بگوییم ولی شهرستان آستارا از کمبود پزشک رنج برد. خبر می‌رسد که در اورژانس، پزشک به جای پرستار و پرستار به جای پزشک ایستاده است!

نجفی با تأکید بر اینکه ساختمان بیمارستان 132 تختخوابی آستارا در حال اتمام است، از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درخواست کرد: نباید افتتاح این بیمارستان یک سال دیگر به دلیل نبود تجهیزات به تعویق افتد.

وی از افزایش زیرساخت‌های گردشگری شهرستان و احداث دو طرح سالمسازی جدید دریا در سواحل شهرستان خبر داد و افزود: با افزوده شدن طرح‌های سالمسازی دریا در سطح سواحل شهرستان به 5 طرح می‌توان علاوه بر ارائه خدمات به مردم استان اردبیل به سایر استان‌های کشور هم سرویس ارائه کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *