چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۴

تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله کاندیدای پیشتاز دور نخست انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به برخی مطالب منتشره از قول وی درخصوص اعلام…

تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله کاندیدای پیشتاز دور نخست انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به برخی مطالب منتشره از قول وی درخصوص اعلام پیشتازی اشرف‌غنی احمدزی را تکذیب کرد و گفت: از سخنان عبدالله سوء برداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، دفتر مطبوعاتی «تیم اصلاحات و همگرایی» با اشاره به برخی مطالب منتشره در رسانه‌ها از قول عبدالله درخصوص اعلام پیشتازی اشرف‌غنی احمدزی را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه تأکید شده که عبدالله عبدالله هیچ مصاحبه‌ای با «رویترز» نداشته و ادعای پیشتازی اشرف غنی احمدزی از طرف عبدالله یک دروغ محض و یک شوخی بی‌مزه است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: به احتمال زیاد اشاره رهبر تیم اصلاحات و همگرایی در گفت‌وگوی غیررسمی با برخی رسانه‌ها مبنی بر تقلب بیش از یک میلیون رأی به نفع اشرف غنی احمدزی سبب این سوء برداشت شده باشد.

دفتر مطبوعاتی ستاد انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی از عموم رسانه‌های داخلی و خارجی خواست که با توجه به موضوع حساس انتخابات برای مردم افغانستان، در انتشار اخبار و رویدادهای مربوط به این پروسه دقت و احتیاط بیشتری نمایند.

صبح امروز برخی از رسانه‌ها از جمله پایگاه خبری پشتوزبان «تاند» ادعا کردند که عبدالله عبدالله از پیشتازی اشرف‌غنی‌ احمدزی خبر داده است.

قرار است نتایج مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ 11 تیرماه اعلام شده و نتایج نهایی نیز در تاریخ 31 تیر اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.