جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۷

روزنامه هفت صبح: حادثه تلخ انتقام ناموسی در سعادت آباد هیچ چیز کمتر از یک شوک برای ابرشهری به نام تهران نداشت؛ مثلثی…


مجله اینترنتی برترین ها

روزنامه هفت صبح:

حادثه تلخ انتقام ناموسی در سعادت آباد هیچ چیز کمتر از یک شوک برای ابرشهری به نام تهران نداشت؛ مثلثی عشقی که تسویه حساب آن به وسط خیابان و جلوی چشم صدها ناظر کشیده شد، آن هم به فجیع ترین شکل ممکن. حال این حادثه بار دیگر تکرار شده است؛ این بار در مرکز خرید وست فیلد در سیدنی استرالیا، جایی که صدها ناظر شاهد صحنه تلخ دیگری از همین جنس بودند: یک ایرانی با کارد، حسابش را در یک مثلث عشقی دیگر تسویه می کند… یک مثلث عشقی این بار در استرالیا به قتل یک مرد 40 ساله ختم شده است. مسئله ای که در این قتل مورد توجه قرار گرفته این است که دو ضلع این مثلث ایرانی بوده اند.

«کاظم م. پیام» که 35 سال سن دارد متهم است که «نبیل ناصر» 40 ساله را در یک مرکز خرید در سیدنی، با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده است. «ندا الف» ضلع ایرانی دیگر این ماجرا، سه سال است که با «نبیل ناصر» نامزد است. «دیلی تلگراف استرالیا» نوشته است که کاظم در سال 2009 میلادی و با کشتی به استرالیا آمده و موفق شده است در سال 2010 ویزای حمایتی از این کشور دریافت کند.

پلیس او را بلافاصله پس از قتل دستگیر کرده است. ارتباط ندا و کاظم بیش از سه سال بود که تمام شده بود. ثمره این ارتباط یک پسر شش ساله است، براساس آنچه دیلی تلگراف نوشته است، کاظم و نبیل ناصر شب قبل از قتل، با یکدیگر به صورت تلفنی صحبت کرده و قرار گذاشته اند که روز بعد برای حل اختلاف خود به یک مرکز تجاری پر رفت و آمد در غرب سیدنی بروند.

پلیس گفته است که کاظم از همان مرکز یک چاقو خریداری کرده و قبل از ملاقات با ناصر آن را مخفی کرده است. قرار ملاقات آنها در فروشگاه بزرگ «وست فیلد» در طبقه چهارم این مرکز خرید و ساعت 10:30 صبح بوده است.

تحقیقات پلیس نشان می دهد که پس از 10 دقیقه گفتگو، کاظم مرد 40 ساله را روی زمین انداخته و ضربات متعدد چاقو را بر بدن او فرود آورده است. ظاهرا علت درگیری آنها اختلاف بر سر ندا بوده است. شاهدان عینی گفته اند که قاتل چاقوی بزرگ خود را چندین بار در قفسه سینه و گردن قربانی فرو کرده است.

نکته عجیب اما بعد از ضربات چاقو اتفاق می افتد: کاظم چاقو را در سینه مقتول رها می کند، در کمال آرامش پیراهن خود را از تن خارج می کند، سیگاری آتش می زند و مشغول صحبت با تلفن همراهش می شود. او آنقدر در این وضعیت می ماند تا پلیس سر می رسد و قاتل را دستگیر می کند.

یکی از شاهدان می گوید: «همه کسانی که در صحنه حاضر بودند بسیار ترسیده بودند و تقاضا می کردند که کسی جلوی قاتل را بگیرد. خون همه جا پخش شده بود.» کارگر کافی شاپی که شاهد این درگیری بوده است نیز می گوید: «من مردم را دیدم که می دویدند و از صحنه دور می شدند. قاتل مردی بود با یک چاقو در دست: یک چاقوی خیلی بزرگ، چیزی شبیه یک شمشیر. قتل خیلی سریع رخ داد.»

صاحبان مغازه های این مرکز فروش بعد از دیدن این صحنه بلافاصله فروشگاه های خود را بسته و منتظر پایان درگیری می مانند.

قاتل پلیس را مسخره کرد

 روز یکشنبه کاظم به دادگاهی در همان منطقه ای که مرکز خرید قرار دارد برده شد. در کنار او مترجمی فارسی زبان حضور داشت. کاظم بعد از نشستن در جایگاه، سرش را برای زنی که در بین مردم نشسته بود تکان داد: ندا الف.

کاظم لباس سبز زندانی ها را به تن داشت، با ریش هایش که بلند شده بازی می کرد و از روی پشیمانی سر خود را در دست هایش گرفته بود و تکان می داد. دقیقا شبیه ندا الف.

آزادی به قید ضمانت فعلا در مورد او قابل اجرا نیست اما «جورجینا نعمت» وکیل او می گوید در آینده ای نزدیک برای این مورد اقدام خواهد کرد. او می گوید خود را برای دفاع از موکلش آماده کرده است. ندا که روز یکشنبه در دادگاه حاضر شده بود با چشمانی اشکبار دادگاه را به مقصد آپارتمان خود در «یاگونا» ترک کرد. او که به شدت احساسی شده بود و به سختی صحبت می کرد، به درخواست گفتگوی خبرنگاران پاسخ منفی داد: «متاسفم، نه. متاسفم نمی توانم صحبت کنم. نمی توانم در این مورد صحبت کنم.»

بازرسان برای صحبت با صاحبان فروشگاه های مرکز خرید به این مرکز مراجعه کرده اند اما حدود 12 نفری که شاهد ماجرا بوده اند چنان تحت تاثیر قرار گرفته اند که ترجیح می دهند فعلا سر کار خود حاضر نشوند. یکی از فروشنده ها می گوید: «من در فروشگاه بودم که صدای فریادهایی را شنیدم. در را به سرعت بستم چون مشتری ها می گفتند مردی را با یک چاقوی آغشته به خون دیده اند. مردم را می دیدم که در راهروها می دویدند. می ترسیدم چون نمی دانستم دقیقا چه اتفاقی افتاده است.»

یکی از شاهدان عینی می گوید وقتی ماموران پلیس به مرکز خرید رسیده اند، قاتل آنها را مورد تمسخر قرار داده است: «رو به آنها داد کشید، از چه می ترسید؟» در حالی که ماموران پلیس به او دستور می داده اند که روی زمین دراز بکشد، یکی از آنها قاتل را با شوکر هدف قرار می دهد و اینگونه او دستگیر می شود. «او روی زانوها و بعد روی زمین افتاد.»

پلیس علاوه بر گفتگو با کسبه مرکز خرید محل قتل، فیلم دوربین های مدار بسته این مرکز را نیز با خود برده است. گفته می شود پلیس با کمک یک مترجم از قاتل بازجویی کرده است. جلسه بعدی دادگاه کاظم م پیام 24 جولای برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.