شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۷

ˈمحمود دادگوˈروز شنبه در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کرج از پروژه های عمرانی این کلانشهر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا…

ˈمحمود دادگوˈروز شنبه در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر کرج از پروژه های عمرانی این کلانشهر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تقاطع های غیر همسطح شهدای دانش آموز، مهر ویلا،شهدای ارتش، پل حصارک و … از برنامه های عمرانی کرج است که به صورت ویژه پیگیری می شود.

این مسوول ادامه داد: از دیگر اولویت های کاری برای این کلانشهر توجه به فضای سبز در تمام مناطق، آسفالت معابر و بهبود ترافیک در کرج است.

دادگو اظهار کرد: توجه به مشکلات خدمات و زیربنایی محله های محروم در برنامه کاری شورا و شهرداری قرار دارد.

رییس شورای اسلامی شهر کرج گفت: بودجه سال جاری شهرداری کرج یک هزارو 200 میلیارد تومان تعیین شده که از این میزان حدود 65درصد آن برای تکمیل پروژه های عمرانی هزینه می شود.

ˈعلی اصغر کمالی زاده ˈ معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج نیز به وضعیت اجرایی تقاطع غیر همسطح شهدای دانش آموز اشاره کرد و گفت: تاکنون 50درصد این پروژه بزرگ عمرانی انجام شده است.

وی ادامه داد: این تقاطع دارای 600 متر طول و دو هزارو500 مترمربع سطح عرشه آن است.

کمالی زاده با اشاره به تغییر وضعیت فنی این پروژه افزود: پروژه شهدای دانش آموز در ابتدا به صورت روگذر شمال به جنوب طراحی شده بود لیکن به علت حجم ترافیک این محدوده به زیرگذر شرق به غرب تغییر یافت.

وی گفت : پیش بینی می شود این پروژه تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

این مسوول یادآور شد: برای تکمیل این پروژه به 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج به وضعیت تقاطع غیر همسطح مهرویلا اشاره کرد و بیان داشت: اعتبار اولیه این تقاطع سه هزارو 400 میلیارد ریال تعیین شده است .

وی ادامه داد: همزمان با اجرای این پروژه تونل خط پنج متروی کرج انجام می شود.

کمالی زاده گفت : این تقاطع به آزاد راه کرج – قزوین و تهران متصل می شود که یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی است.

وی با بیان اینکه تاکنون 50 درصد عملیات اجرایی این پروژه به اتمام رسیده ، افزود: پیش بینی می شود سال 95 به بهره برداری برسد.

این مسوول با بیان اینکه 700 متر طول تونل خط پنج متروی کرج است ، اشاره به سایر ابعاد فنی تقاطع غیر همسطح مهر ویلا نکرد.

کمالی زاده گفت : این پروژه بزرگ 20 معارض داشت که رفع معارض شد.

خبرنگاران رسانه های جمعی به همراه هفت نفر از 21 عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج امروز از این دو تقاطع بازدید کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر کرج نیز در این بازدید وضعیت تقاطع های غیر همسطح کرج را بررسی کردند و از مدیران شهرداری خواستند هر چه سریعتر این پروژه ها را تکمیل کنند.

کلانشهر کرج با یک میلیون 800 هزار نفر جمعیت با توجه به قرار گرفتن در مسیر 14 استان یکی از مناطق پرترافیک کشور محسوب می شود. ک/3

7410/ 691

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.