چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۵

به گزارش ایرنا، « محمدرضا امیرکمالی » روز سه شنبه در جلسه شورای مسکن استان اصفهان اظهار کرد: در حالیکه جهت تکمیل خدمات…

به گزارش ایرنا، « محمدرضا امیرکمالی » روز سه شنبه در جلسه شورای مسکن استان اصفهان اظهار کرد: در حالیکه جهت تکمیل خدمات زیر بنایی پروژه های مسکن مهر، مبلغ یک هزار و 40 میلیارد تومان در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته ، اما این وزارتخانه تاکنون یک هزار و 710 میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی هزینه کرده است.

وی تصریح کرد: برای تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر کشور، شرکت های تحت پوشش وزارت نیرو مبلغ 660 میلیون تومان بدهی دارند.

معاون تام الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر افزود : به رغم منابع محدود، این وزارتخانه برای تکمیل خدمات زیربنایی، این طرح ها را اجرایی کرده و تاکنون عملیات اجرایی 73 درصد تاسیسات خدمات زیربنایی طرح های مسکن مهر شامل انشعابات برق و آب از سوی این وزارتخانه اجرا شده است.

وی افزود: در این راستا تاکنون مبلغ 50 هزار میلیارد تومان وام از سوی وزارت نیرو در اختیار پروژه های مسکن مهر قرار گرفته است.

امیر کمالی درعین حال افزود: وزارت نیرو بدنبال ارائه راهکارهای دیگر برای مهیا شدن بهره برداری از خدمات زیربنایی پروژه های مسکن مهر است تا این پروژه ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی، کاهش تصدی گری دولت در این پروژه ها و استفاده بیشتر از بخش خصوصی همچنین دریافت مبلغ هزینه انشعابات تاسیسات زیربنایی بصورت اقساط از مالکان را از جمله راهکارهای وزارت نیرو برای به بهره برداری رسیدن این پروژه ها بیان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: برای ساخت دو میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر قرارداد منعقد و تسهیلات ساخت مسکن ارائه شده است.

« احمد اصغری مهرآبادی »، افزود: از آغاز اجرای طرح مسکن مهر در کشور تاکنون حدود یک میلیون و 125 هزار واحد مسکونی به متقاضیان واگذار شده است.

وی اظهار کرد: تا پایان سالجاری نیز 30 هزار واحد از این پروژه ها به بهرداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قرار است از محل یارانه ها 400 باب مسجد و 350 مدرسه در طرح های مسکن مهر ساخته شود ، افزود: ساخت مسجد ، مدرسه و مراکز بهداشتی برعهده وزارت راه و شهرسازی نیست و برعهده دستگاههای مربوطه است اما برای اینکه ساکنان مسکن مهر با مشکل مواجه نشوند، وزارت راه و شهرسازی ساخت این مکان ها را برعهده گرفته است.

وی تاکید کرد: دولت مصمم به تکمیل و بهره برداری پروژه های مسکن مهر است و مردم انتظار دارند این پروژه ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسند.

اصغری مهرآبادی اظهار کرد: بهره برداری از پروژه های مسکن مهر، تاثیر بسزایی در کاهش اجاره مسکن دارد.

استاندار اصفهان نیز با اشاره به اینکه برای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر ، کارگروهی به دستور معاون اول رییس جمهور تشکیل شده است، گفت: وزارت نیرو برای پرداخت مبلغ 70 میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه های مسکن مهر استان اصفهان و 25 میلیارد تومان برای ساخت هفت باب مسجد و هفت باب مدرسه در پروژه های مسکن مهر استان اصفهان قول مساعد داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان نیز سهم مسکن مهر این استان را 216 هزار و 293 واحد اعلام کرد و گفت: تاکنون 162 هزار و 355 واحد آن واگذار شده است.

« محمود محمود زاده» افزود: این واحدها در پنج مرحله تحویل متقاضیان شده است.

وی اظهار کرد: در شهرهای بالای 25 هزار نفر، 77 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت بود که تاکنون 64 هزار و 552 واحد آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در شهرهای زیر 25 هزار نفر، 30 هزار واحد در حال ساخت بود که 22 هزار و 588 واحد آن تکمیل و واگذار شده است.

وی پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر استان اصفهان را 85 درصد اعلام کرد و گفت: متوسط پیشرفت فیزیکی در کشور حدود 60 درصد است و استان اصفهان در این زمینه پیشرو بوده است.

وی تعداد مسکن مهر شهرهای جدید استان اصفهان را 48 هزار واحد عنوان کرد و افزود: از این تعداد بیش از 23 هزار واحد آن به متقاضیان تحویل شده است.

محمود زاده در ادامه سهم استان اصفهان در مسکن مهر روستایی را 42 هزار و 141واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد تاکنون 35 هزار و 928 واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تکمیل و تحویل شده است.

از سال 88 عملیات اجرایی ساخت و تحویل 216 هزار واحد مسکن مهر در استان اصفهان با احتساب مسکن شهری، روستایی و بافت فرسوده به دو صورت خود مالک و 99 ساله آغاز شد ه است .

پ / 7132 / 556

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.