یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۲:۰۱

معاون مهندسی و توسعه آبفای خوزستان از تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز اجرای عملیات تکمیلی تصفیه‌خانه آب شهرستان خرمشهر خبر داد. به…

معاون مهندسی و توسعه آبفای خوزستان از تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز اجرای عملیات تکمیلی تصفیه‌خانه آب شهرستان خرمشهر خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر بخرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ خوزستان، امیر امیدی با بیان این‌که فاز دوم این تصفیه‌خانه به ظرفیت 70 هزار مترمکعب 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: اخیرا اعتباری حدود 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ویژه آبرسانی به خرمشهر به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی اعتبار کل طرح آبرسانی به خرمشهر در سال 93 را 90 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: اعتبار سال 93 اواخر شهریورماه سال‌جاری پرداخت شده که عدم تزریق به‌موقع اعتبارات، موجب کندشدن پیشرفت کار پروژه شده است.

معاون مهندسی و توسعه آبفای خوزستان در خصوص جزئیات فاز دوم این تصفیه‌خانه اظهار کرد: در حال حاضر 16 کیلومتر خطوط انتقال احداث شده و مخزن 25 هزار مترمکعبی بتنی، فیلترهای ثقلی و مخزن آب پاک و پلساتور و حوضچه‌های اختلاط سریع از دیگر سازه‌های در دست احداث هستند.

امیدی خاطرنشان‌ کرد: با توجه به توسعه صنعتی شهرستان خرمشهر این تصفیه‌خانه نیاز آبی خانگی و صنعتی این شهر برای حدود 380 هزار نفر تا افق 25 سال آینده را تامین خواهد کرد.

وی گفت: تأمین آب شرب بهداشتی مردم هدف اصلی شرکت آبفای استان است و در همین راستا شرکت همواره با ارائه طرح‌ها و پروژه‌هایی درصدد بهبود وضعیت کمی و کیفی آب در استان بوده که احداث یک ایستگاه پمپاژ در ورودی شهر خرمشهر به‌منظور تامین آب مورد نیاز کاروان‌های راهیان نور و زائران حسینی در یادمان شلمچه و همچنین اجرای 30 کیلومتر خط انتقال برای مصارف صنعتی منطقه آزاد از جمله این طرح‌ها است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *