سه شنبه، ۲۶ آذر ۹۸ - ۰۲:۱۶
تکنولوژی خودران

تکنولوژی خودران در حالی قرار است با همکاری دو شرکت ان آی او و اینتل توسعه یابد که این تکنولوژی آینده دنیای خودروها…

تکنولوژی خودران در حالی قرار است با همکاری دو شرکت ان آی او و اینتل توسعه یابد که این تکنولوژی آینده دنیای خودروها خواهد بود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

توسعه تکنولوژی خودران در این توافق نامه قرار است در کشور چین و چند کشور دیگر انجام شود. شرکت ان آی او (Nio) یک کمپاینی خودروسازی مطرح در کشور چین است که قصد دارد در این کشور خود را به عنوان یکی از مطرح ترین شرکت های تولید خودروهای خودران معرفی کند.

شرکت Mobileye که متعلق به شرکت بزرگ اینتل است طرف قرارداد با ان آی او خواهد بود. در این قرارداد این شرکت می تواند از پلتفرم موبیلیای در خودروهایش بهره ببرد.

تکنولوژی خودران

این سیستم داخل محصولات آتی Nio و همچنین سرویس‌های اشتراک خودرویی Mobileye بکار خواهد رفت. گفته می‌شود Nio خودروهای الکتریکی را تولید خواهد کرد و طرف دیگر قرارداد نیز از این خودروها به عنوان روبوتاکسی استفاده خواهد نمود.

شرکت ان آی او همواره خود را به عنوان یکی از رقبای اصلی تسلا موتورز معرفی کرده است. اما باید بدانید این شرکت اوقات ‌تلخی را سپری کرده. نیو در سه ‌ماهه سوم امسال ضرر 463 میلیون دلاری را تجربه نمود و بیش از 2 هزار نفر را نیز اخراج کرد.

تکنولوژی خودران

این دو شرکت اعلام کرده اند که نخستین خودرو مشترکشان با تکنولوژی خودران در سال 2022 وارد بازار خواهد شد. البته هنوز جزئیات مالی این همکاری اعلام نشده است.

مدیر اجرایی موبیلیای گفت:[box type=”success” ]قرارداد با Nio ما را قادر خواهد ساخت تا داده‌ ها را با توجه به قوانین کشور چین جمع ‌آوری کرده و نقشه‌ های خود را برای توسعه تکنولوژی خودران بهبود بخشیم.[/box]

تکنولوژی خودران این شرکت شامل دوربین، رادار، حسگرهای لیدار و همچنین چیپ پردازشگر و چندین نرم‌ افزار ایمنی و نقشه ‌برداری است.

بد نیست بدانید سیستم ‌های کمک ‌راننده پیشرفته شرکت موبیلیای توسط 27 شرکت خودروسازی دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

[highlight]منبع: techcrunch[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *