چهارشنبه، ۰۳ مهر ۹۸ - ۰۳:۵۱

تکنیک هایی خاص برای کاهش سریع وزن بدن در چند هفته اگر چه مورد پذیرش محققین و متخصصان نیست اما خیلی ها تمایل…

تکنیک هایی خاص برای کاهش سریع وزن بدن در چند هفته اگر چه مورد پذیرش محققین و متخصصان نیست اما خیلی ها تمایل دارند که در کمترین زمان ممکن وزن خود را کاهش دهند.بنابراین برای افزایش آمادگی جسمانی و کاهش وزن در مدت زمان کوتاه بهتر است که از رژیم سخت و سنگین استفاده نکنید، می‌توانید با کمک روش‌های خاص در مدت زمان کوتاه‌تر آمادگی جسمانی بهتری پیدا کنید. با میهن پست همراه شوید.

تکنیک هایی خاص برای کاهش سریع وزن این روزها در دسترس همه وجود دارد اما کاهش وزن سریع در یک هفته نباید شما را به فکر استفاده از داروها و ورزش های سنگین بیاندازد. جرا که کاهش وزن سریع در یک هفته در دست خود شماست بنابراین تنها کافی است که با چند تغییر ساده در برنامه غذایی روزانه و ورزشی منسجم و برنامه ریزی شده کاهش وزنتان را شروع کنید.

هر روز عضلات شکم را منقبض کنید: منقبض کردن عضلات شکم بر روی عضلات داخل شکمی کار می‌کند. قدرتمند شدن این عضلات باعث می‌شود که حالت بدن بهتر باشد. این ورزش را هر جا و هر زمانی می‌توان انجام داد برای انجام این ورزش تنها باید عمیق‌تر نفس بکشید و چند لحظه نفس را حبس کنید تا شکم به داخل برود. ۲۰ ثانیه مکث کافی است.

مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید: نان سفید، سیب زمینی، برنج و پاستا حاوی میزان زیادی کربوهیدرات هستند. میزان مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید. بیشتر سبزیجات و پروتئین مصرف کنید. بهتر است میزان مصرف سدیم را نیز کاهش دهید.

ورزش قلبی ،عروقی بیشتری انجام دهید: ورزش کردن به مدت ۳۰ دقیقه بر روی تردمیل، انجام ورزش‌های الپتیکال ۵ روز در هفته می‌تواند شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر کند. با انجام ورزش‌های قدرتی به صورت مرتب عضلات خود را حفظ کنید. می‌توانید ورزش‌های قلبی – عروقی با شدت متوسط انجام دهید تا چربی‌ها بسوزند و سوخت و ساز بدن افزایش یابد.

آب بدن را تامین کنید: الکل و نوشیدنی‌ شیرین مصرف نکنید. بهتر است تنها آب خالی بنوشید. مصرف خیار، لیمو، پرتقال و عرق نعنا نیز مناسب است. مصرف مواد معدنی و ویتامین‌ها برای پوست و بافت‌های عضلات مناسب است.

کاهش سریع وزن بدن در چند هفته

کاهش سریع وزن بدن در چند هفته

چربی سالم مصرف کنید: خوردن کره بادام‌زمینی، روغن نارگیل و روغن آووکادو می‌تواند مناسب‌تر باشد. روغن ماهی نیز سالم است و می‌تواند به حفظ عضلات کمک کند.

شکر تصفیه شده مصرف نکنید: شکر باعث باد کردن بدن می‌شود. بهتر از میوه‌های شیرین یا شکلات تلخ به جای شیرینی استفاده کنید.

مصرف پروتئین همراه با ورزش را فراموش نکنید: مصرف پروتئین در کنار کاهش دریافت کالری بسیار مهم است. این کار بدن را قدرتمندتر می‌کند. برای تامین کربوهیدرات می‌توانید موز و جوی دو سر مصرف کنید.

پنیرهای پرچرب و خامه ای را از برنامه غذایی خود حذف کنید: این نوع پنیرها ۸۰ الی ۱۰۰ کالری وارد بدن شما می کنند یعنی اگر پنیر کم چرب مصرف کنید در یک هفته ۷۰۰ کالری کم تر جذب کرده اید.

داخل سالادتان لیمو بریزید :سس ها را کنار بگذارید و مزه ی تازه و دوست داشتنی لیمو را جایگزین کنید با این روش با هر بار استفاده از لیمو به جای سس های سالاد ۲۰۰ کالری کم تر وارد بدن شما می شود.

از سونا استفاده کنید: به استخر بروید و از سونا نیز استفاده کنید. این کار هم برای کاهش وزن و هم برای حفظ پوست مناسب است. هوای گرم عضلات را آرام می‌کند و برای ریکاوری بعد از ورزش بسیار خوب است. ماساژ نیز می‌تواند به افزایش جریان خون در عضلات کمک کند.

و بالاخره زود بخوابید و زود از خواب بیدار شوید: ماهیچه‌ها هنگامی که شما خواب هستید ساخته می‌شوند. استراحت بعد از ورزش بسیار مهم است.

بنابراین کاهش وزن آنقدر هم که فکر می کنید سخت و دشوار نیست و با حذف کردن برخی از مواد غذایی از برنامه غذایی خود و جایگزین کردن آنها با دسته ای دیگر به راحتی می توانید کاهش وزن داشته باشید. چرا که اگر قرار باشد شما ۴۵۰ گرم در یک هفته وزن کم کنید باید ۳۵۰۰ کالری بسوزانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.