سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۳

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی…

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: امام خمینی (ره) با اتکا به قدرت الهی و توان مردمی، انقلاب اسلامی را در برهه های بسیار حساس رهبری و هدایت کردند.

وی اظهار کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی با ایمان و اخلاص و با علمی که از اسلام و دانش های روز داشتند تاریخ را متحیر خود کرده اند.

وی در ادامه یادآور شد: ترویج و تبلیغ موضوع فرزند کمتر زندگی بهتر و رواج نسل کشی و کشتار مسلمانان در سرزمینهای اسلامی مسلمانان را تهدید می کند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت یکی از عناصر اصلی قدرت در هر کشوری به شمار می آید گفت: مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود با هشدار در خصوص خطر کاهش جمعیت، بر لزوم تغییر سیاست های جمعیتی کشور تاکید کرده اند و همه ما وظیفه داریم در جهت محافظت از انقلاب و میهن اسلامی خود در راستای این امر گام های مهمی را برداریم.

رییس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد: مراسم ارتحال امام (ره) فرصتی است که بتوانیم بیشتر و بهتر حضرت امام (ره) و راه ایشان را به مردم بویژه نسل جوان کشورمان و مردم دنیا معرفی کنیم.

اسماعیل کریم زاده افزود: تبیین اندیشه های امام (ره) می تواند گام مهمی در حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی باشد و فرهنگی ناب از انقلاب را به آیندگان معرفی کند.

وی گفت: هدف از برگزاری چنین مجالسی، زنده نگه داشتن فداکاری های رهبر بزرگترین انقلاب معاصر و انتقال ارزشهای معنوی امام (ره) و انقلاب اسلامی به افکار عمومی جهان است.

کریم زاده گفت: ما مدیون انقلابی هستیم که موازین را دگرگون ساخت و قدرت های ظالم و استکباری را به زانو در آورد، در این راستا همه ما وظیفه داریم افکار والای امام (ره) را زنده نگه داریم و در حراست، تبلیغ و انتقال آن به نسلهای آینده تلاش کنیم.

مدیحه سرایی و قرائت شعر در وصف امام راحل از دیگر برنامه های جنبی این مراسم معنوی بود.

این مراسم با حضور کارکنان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در نمازخانه این سازمان برگزار شد.

چهاردهم خرداد سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی است که همه ساله مردم کشور با برگزاری مراسم و آیین هایی در این روز یاد و خاطره این مرد بزرگ را گرامی می دارند.

7125/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.