جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۷

امام جمعه مشهد گفت: آمریکا و استکبار در تمامی تهاجم‌ها، هدف‌شان نشانه گرفتن ستون خیمه نظام و مقام ولایت است. به گزارش خبرنگار…

امام جمعه مشهد گفت: آمریکا و استکبار در تمامی تهاجم‌ها، هدف‌شان نشانه گرفتن ستون خیمه نظام و مقام ولایت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) برگزار شد، اظهار کرد: مقابله دشمنان با نظام جمهوری اسلامی، تنها مقابله و مواجهه با انقلاب مردمی و مقابله با یک نظام مردم سالار و دموکراسی نیست، بلکه مقابله با یک نظام دارای مقام ولایی است.

امام جمعه مشهد با اشاره به سالروز شهادت میثم تمار یار فدارکار امیرالمومنین (ع) یادآور شد: میثم تمار اصالتی ایرانی داشت و در هنگام سفر حج، ام سلمه به او گفت، حضرت محمد (ص) به امیرامومنین علی (ع) سفارش تو را بسیار کرده است. روزی امیرامومنین علی(ع) خطاب به میثم تمار فرمودند، یکی از رجال کوفی را می‌بینم که به خاطر پیروی از من، دست‌هایش را قطع کردند و زبانش را بردیدند و میثم تمار، پاسخ دادند، در آن لحظه من از شما جدا نیستم. ابن زیاد قبل از رسیدن امام حسین (ع) به کربلا، میثم تمار را از زندان آزاد کرد و به جرم گفتن فضایل امیرامومنین (ع)، دست و پای وی را قطع کردند و زبانش را بردیدند.

علم الهدی با بیان این‌که «میثم تمار نشان‌دهنده راه و مسیر نهایی عشق و وابستگی به ولایت است»، عنوان کرد: از زمان وفات پیغمبر(ص)، رویارویی با ولایت و امیرامومنین (ع) شروع شد و جریان‌های وابسته به امیرامومنین (ع) در این مواجهه قرار داشتند و هر قدر که جبهه طرفداران امیرالمومنین (ع) تقویت می‌شد، جبهه ولایت به پهنای یک نظام مثل جمهوری اسلامی ایران درآمد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در درون جامعه ولایی ما دو جریان منافی وجود دارد، که یکی جریان لائیک غیر ارزشی سیاسی است که برای قدرت‌یابی در این کشور گاهی اوقات سر به دامن دشمن می‌گذارند و این مساله یک مصیبت است.

وی با تاکید بر این‌که «جریان فتنه 88 خط قرمز نظام است»، ادامه داد: مقابله با فتنه 88 تنها به خاطر آن که یک عده به خیابان‌ها علیه نظام قیام کردند و اموال مردم را آتش زدند نبود، بلکه مقابله با فتنه‌گرانی بود که دست به دست دشمن دادند و با آنان همدست شدند و عامل اجرایی دشمنان در داخل کشور بودند.

علم الهدی افزود: اردوکشی خیابانی، سر دادن شعار نه غزه ، نه لبنان و آتش زدن عزاخانه امام حسین(ع) در روز عاشورا بزرگترین خیانت به جامعه اسلامی است.

امام جمعه مشهد با انتقاد از برخی از مسئولین برای حمایت از فتنه‌گران خاطرنشان کرد: یک عده به عنوان همایش سیاسی از یک جریان وابسته به دشمن حمایت می‌کنند، کجای دنیا جریان قدرت‌یاب وابسته به دشمن مورد حمایت قرار گرفته است؟

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: عنصر دوم منافی مردم ولایت مدار در جبهه میثم تمار که با جریان انقلاب ولایی به مبارزه برخاستند، جریان اباحه‌گری تحت نظارت متولیان فرهنگی است.

وی ادامه داد: اباحه‌گری و تک خوانی زنان و توسعه موسیقی در راستای منافع دشمنان اسلام و نظام است و دولت باید آگاه باشد که توسعه اباحه‌گری به نفع و موقعیت نظام نیست.

علم الهدی ابراز عقیده کرد: متاسفانه در این دولت، کار به جایی رسیده است که تک خوانی زنان در کشور رواج یافته و این مساله ضربه به پیکر جبهه مردمی ولایت مدار میثم تمار است و هدف این اباحه‌گری‌ها براندازی نظام است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.