سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۶

فرماندار مسجدسلیمان جزئیات تیراندازی در یک مراسم ختم را که موجب کشته‌شدن یک دختر10 ساله شد، شرح داد. علی‌رضا گرویی در گفت‌وگو با…

فرماندار مسجدسلیمان جزئیات تیراندازی در یک مراسم ختم را که موجب کشته‌شدن یک دختر10 ساله شد، شرح داد.

علی‌رضا گرویی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خوزستان، در این باره اظهارکرد: روزگذشته در یک مراسم فاتحه‌خوانی در یکی از مناطق عشایری مسجدسلیمان، فردی بنا به رسوم طایفه‌ای، اقدام به تیراندازی هوایی کرد که یکی از تیرها به دختربچه‌ای به نام “هستی اسدی” اصابت کرد.

وی ادامه‌داد: تیر به کتف این دختر اصابت کرد و خونریزی موجب مرگ او شد. اطلاعات کامل‌تر در این زمینه توسط پلیس باید منتشر شود.

فرماندار مسجدسلیمان در خصوص ممنوعیت تیراندازی هوایی در مراسم‌ها از جمله عزا و عروسی گفت: شلیک هوایی در مراسم عشایر، فرهنگ غلطی است که جز با فرهنگ‌سازی رفع نخواهد شد. از دیرباز اقدامات زیادی در زمینه فرهنگ‌سازی و ممنوعیت این اقدام صورت گرفته که موجب کمتر شدن این کار شده اما همچنان این اقدام از سوی عشایر به عنوان یک رسم انجام می‌شود.

گرویی اظهارکرد: در جلسات مختلف از جمله شورای تامین شهرستان و نمازهای جمعه اقدام به فرهنگ‌سازی در این زمینه کرده‌ایم اما برای رفع این موضوع کار بسیاری باید انجام داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.