دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۰

معاون نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سردشت افزود: بر اساس دستور…

معاون نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سردشت افزود: بر اساس دستور وزیر بهداشت این تیم که متشکل از نمایندگانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه است مامور رسیدگی به نیازها و مشکلات مصدومان شیمیایی این شهرستان شده اند.

هفته گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به سردشت نسبت به رسیدگی به مشکلات مصدومان شیمیایی این شهرستان قول مساعد داده بود.

فریدون خیری گفت: این تیم با حضور در این شهرستان مشکلات بهداشتی و درمانی مصدومان و جانبازان شمیایی این شهرستان را با برگزاری چندین جلسه مختلف با جدیت مورد بحث و بررسی لازم قرار داده اند.

وی افزود: در بازدید از کلینیک خاتم الانبیای مصدومین شیمیایی این شهرستان نیز به این نتیجه رسیدیم که چند سال است که از فعالیت این کلینیک کاسته شده و از فعالیت چندانی برخوردار نیست که تصمیم گرفته شد این مرکز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مجددا با تامین تجهیزات و نیروهای مورد نیاز فعال شود.

خیری یادآور شد: برخی از مشکلات دیگر این مصدومان نیز در این چند روز به شخص وزیر و نمایندگان ایشان منتقل شد تا ایشان دستورات لازم را در این زمینه صادر کنند.

وی گفت: برخی مشکلات قابل حل نیز از جمله صدور مجوز داروخانه، ایجاد شعبه داروخانه در کلینیک و تامین داروهای مورد نیاز نیز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان مرتفع و دستورات لارم برای راه اندازی آنها صادر شد.

خیری گفت: در بحث داروهای مورد نیاز مصدومان شیمیایی نیز از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران درخواست شد در اسرع وقت لیست داروهای مورد نیاز آنان را تهیه تا از طریق معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت تامین شوند.

وی در زمینه تامین کمبود نیروی متخصص در این شهرستان نیز پیش بینی شده است با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با برنامه ریزی و نگرش جدید این نیاز مصدومان شیمیایی نیز در اسرع وقت مرتفع شود.

خیری اضافه کرد: در زمینه تخصص هایی چون چشم پزشکی و ریه نیز مقرر شده است این کمبودها از طریق تهران مرتفع شوند.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک شاهد احیای کلینیک مصدومین شیمیایی و رفع نیازهای مختلف آنان در زمینه های مختلف باشیم.

شهرستان مرزی سردشت در هفتم تیر ماه 66 توسط رژیم بعث عراق بمباران شیمیایی شد که بر اثر آن 130 نفر به شهادت رسیده و بیش از هشت هزار نفر مصدوم شدند.

سردشت با 111 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است.

7506/584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.