جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدکاظم مناقبیان در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدکاظم مناقبیان در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا و پرهیزکاری رمز سعادت دنیوی و اخروی است و همه باید با دوری از گناه و ناپاکی در مسیر صحیح حرکت کنیم.

وی افزود: معرفت و دانش از دیگر عوامل پیشرفت انسان‌ها به شمار می‌روند، ضمن اینکه بصیرت کافی هم در این بین از ضروریات به شمار می‌رود و کسانی که بدون بصیرت به زندگی خود ادامه می‌دهند مانند افرادی هستند که گام در بیراهه گذاشته‌اند و هرچه با سرعت بیشتری پیش بروند از حقیقت دورتر می‌شوند.

امام جمعه هرمز در ادامه با تبریک روز تربیت بدنی و ورزش، تصریح کرد: بر اساس فرمایشات نبی مکرم اسلام (ص) مومن قوی و نیرومند در نزد خداوند متعال جایگاه بهتری دارد و علاوه بر آن عقل سالم در بدن سالم است و حتی مراجع عظام تقلید بر وجوب ورزش فتوا داده اند.

وی در رابطه با فواید ورزش گفت: ورزش سبب بهتر شدن گردش خون، تقویت عمومی بدن، طراوت و شادابی و کاهش خطر ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی می شود.

امام جمعه هرمز با اشاره به روز مباهله بیان کرد: با وجود اینکه روز مباهله معجزه تاریخ است اما متاسفانه غریب مانده بنابراین باید در محیط های آموزشی مثل مدارس و دانشگاه ها به این موضوع پرداخت بیشتری شود تا مسلمانان بیشتر از این با عقبه اسلام آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه 25 ذی‌الحجه مصادف با روز تکریم خانواده و بازنشستگان است، اظهار کرد: بازنشستگان به عنوان فصل دیگری از زندگی همه شاغلین همواره مورد توجه بوده و پرداختن به موضوع بازنشستگی و بررسی و یافتن راه‌حل‌های مناسب برای حل مشکلات آنان درواقع به نوعی تکریم این بزرگواران در خانواده، اجتماع و ترسیم چشم‌اندازی روشن، امیدوارکننده و عزتمندانه برای جامعه شاغلین خواهد بود.

مناقبیان بیان داشت: خانواده محل آرامش و امنیت و محل بالندگی عواطف و احساسات است بنابراین با تقویت این نهاد مهم اجتماعی باید از رواج طلاق و فروپاشی خانواده ها جلوگیری کرد چون اصلاح جامعه در گرو اصلاح خانواده است.

امام جمعه هرمز به روز صادرات اشاره کرد و گفت: باید نقش صادرات در کشور بیشتر شده و وابستگی کشورمان به نفت کاهش یابد و در این رابطه دولتمردان باید از صادرکنندگان حمایت کرده و آنها نیز در مقابل، جنس مرغوب را در اختیار مصرف کنندگان خارجی قرار دهند تا سبب بدبینی آنها نسبت به محصولات ایرانی نشود و از یک سو نیز باید محصولات داخلی با بسته بندی مطلوب تری عرضه شود.

وی به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 اشاره کرد و بیان داشت: دولت به دنبال شکست در مذاکرات نیست، ولی رسیدن به توافق به هر قیمتی را نمی‌پذیرد و کش‌دار شدن مذاکرات نیز به دلیل نرفتن تیم مذاکره‌کننده زیر بار حرف زور است و امیدواریم همچنان تیم مذاکره‌کننده ایران با اقتدار در برابر دشمنان ایستادگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.