یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال لهستان و ایران دومین دیدار خود در چارچوب هفته هفتم رقابتهای لیگ جهانی را از ساعت…

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال لهستان و ایران دومین دیدار خود در چارچوب هفته هفتم رقابتهای لیگ جهانی را از ساعت 22:45 شنبه شب در شهر گدانسک آغاز کردند که این بازی در پایان با حساب 3 بر صفر به سود تیم میزبان خاتمه یافت.

تیم ملی ایران که در بازی جمعه شب برابر لهستان با وجود شروع خوبی که داشت نتیجه را سه بر یک واگذار کرده بود در این بازی با ترکیب معروف، موسوی، غلامی، قائمی، میرزاجانپور، غفور و ظریف(لیبرو) به مصاف حریف رفت که نسبت به دیدار قبل تغییری را شاهد نبودیم.

لهستان این بازی را خوب شروع کرد. این تیم در دفاع روی تور و عقب زمین کاملا هماهنگ نشان می‌داد و دو امتیاز ابتدایی این مسابقه را از آن خود کرد اگرچه تیم ایران بلافاصله دو امتیاز متوالی گرفت تا با این تیم برابر شود. دو تیم تا امتیاز چهارم برابر پیش رفتند که لهستان با یک تغییر سرویس و پوئن سرویس 6 بر 4 پیش افتاد. این تیم وقت اول استراحت فنی را 8 بر 5 به سود خود خاتمه داد. لهستان در شروع این ست سرویس‌های فوق العاده‌ای زد و چندان به بازیکنان سرعتی تیم کشورمان فرصت عرض اندام نداد.

یک پوئن سرویس دیگر امتیاز میزبان را به امتیاز نهم رساند. لهستان که در دفاع روی تور کاملا هماهنگ ظاهر شده بود خط حمله ایران را کاملا مهار کرد و 12 بر 6 پیش افتاد تا کواچ نخستین تایم اوت بازی را تقاضا کند. تیم ایران پس از آن اندکی خود را در روی تور پیدا کرد و فاصله را تا حدی کاهش داد. با این حال لهستان استراحت دوم فنی ست نخست را 16 بر 12 به پایان برد.

تیم ایران اگرچه در شروع دوباره بازی یک پوئن سرویس به حریف داد ولی سه امتیاز متوالی گرفت تا به امتیاز 15 برسد و مربی لهستان را مجبور به درخواست تایم اوت کند. دو اشتباه از غفور و معروف بار دیگر فاصله لهستان را با ایران بیشتر کرد تا این بار کواچ تقاضای تایم اوت کند.

لهستان با سرویس‌های خوب خود همچنان امتیازگیری می‌کرد اما وقتی قائمی به خط سرویس رفت کاملا شرایط را تغییر داد تا امتیاز دو تیم 22 بر 20 شود و آنتیگا تایم اوت دیگری را درخوست کند. این ست که در لحظات پایانی با حواشی نیز همراه بود با برتری 25 بر 23 لهستانی‌ها خاتمه یافت.

در ست دوم هر دو تیم پا به پای هم پیش رفتند. برابری در امتیاز چهار نشان از حرکت شانه به شانه دو تیم داشت. لهستان در امتیاز پنجم به بعد از ایران فاصله گرفت و در نهایت وقت اول استراحت فنی را 8 بر 6 به سود خود خاتمه داد. در این ست هر دو تیم کاملا محتاط کار می‌کردند و با کمترین اشتباه سعی داشتند به توپ ضربه بزنند.

لهستان به خصوص با دفاع روی تور خود بازیکنان تیم ایران را تحت فشار قرار داد. بازیکنان کشورمان که دریافت‌های اول خوبی نداشتند در امتیاز 10 تا 16 اشتباهات زیادی را مرتکب شدند تا به میزبان این فرصت را بدهند وقت دوم استراحت فنی را 16 بر 13 به سود خود ثبت کند.

با وجود توصیه‌های فراوان کواچ دریافت‌های اول تیم ایران تغییری پیدا نکرد و میزبان با پوئن سرویس‌های خود به امتیاز 20 رسید و این در حالی بود که ایران در امتیاز 14 باقی ماند. اشتباهات تیم ایران در امتیازات پایانی این ست به میزبان فرصت را داد تا با آرامش کافی 25 بر 20 این ست را برنده شود و دو بر صفر از تیم کشورمان پیش بیفتد.

با شروع ست سوم این تیم ایران بود که 2 بر یک از تیم میزبان پیش افتاد اما لهستان که نمی‌خواست بازی به ست چهارم کشیده شود اجازه فاصله گرفتن را به تیم کشورمان نمی‌داد. در این ست تشکری از ابتدا جایگزین عادل غلامی شده بود. تیم ایران در حالی که 5 بر 3 از حریف پیش بود با اشتباهات متعدد خود وقت اول استراحت فنی این ست را 8 بر 5 به حریف واگذار کرد.

لهستان در ادامه کار با سرویس‌های خوب خود فاصله را بیشتر کرد و کواچ هم ظاهرا تدبیری برای تغییر شرایط دو تیم نداشت. بازیکنان بی‌انگیزه تیم ایران اشتباهات فراوانی را مرتکب شدند و وقت دوم استراحت فنی را هم 16 بر 13 واگذار کردند. بعد از بازگشت دو تیم به میدان هم اتفاق تازه‌ای رخ نداد و لهستان به راحتی این ست را 25 بر 17 برنده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.