جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۰۹

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قزاقستان، بیست و هفتمین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز چهارشنبه در آستانه قزاقستان…

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قزاقستان، بیست و هفتمین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز چهارشنبه در آستانه قزاقستان آغاز شده بود، در روز نخست با برگزاری مبارزات چهار وزن اول پیگیری شد که طی آن سید احمدی محمدی در وزن 65 کیلوگرم، میثم مصطفی جوکار در وزن 86 کیلوگرم و کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند. ضمن اینکه مهران رضا زاده در وزن 57 کیلوگرم نیز به مقام پنجم رسید.

این دوره از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا اما امروز پنجشنبه با برگزاری مبارزات چهار وزن دوم پیگیری شد. این روز از مسابقات نیز سه مدال طلا برای کاروان ایران به همراه داشت و البته یک ناکام.

نتایج به دست آمده در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

اسماعیل‌پور با شکست حریف هندی طلایی شد
در جریان این روز از مسابقات و در وزن در وزن 61 کیلوگرم مسعود اسماعیل‌پور که در دور نخست استراحت داشت، در دور دوم مقابل “بازار بازار قلی یف” از قرقیزستان که مدال برنز جهان و عنوان پنجم المپیک پکن را در اختیار دارد، به پیروزی 7 بر 4 دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این آزادکار در این مرحله  با نتیجه 14 بر 9 مقابل “دولت نیازبیکوف” به پیروزی رسید و فینالیست شد. این پیروزی در حالی برای نماینده وزن 61 کیلوگرم ایران رقم خورد که حریف قزاق او  مدال برنز جهان و عنوان پنجمی المپیک لندن را در اختیار داشت.

اسماعیل پور در دیدار نهایی  و برای کسب مدال طلا با “باجینش باجرانگ” از هندوستان مبارزه کرد و با شکست 11 بر صفر به مدال طلا دست یافت. در این وزن “دولت نیازبیکوف” از قزاقستان و “نازمموداخ لام گارما” در رده سوم مشترک قرار گرفتند..

حسین‌خانی بدون مبارزه قهرمان شد
در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا و در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست مقابل هیو لینگ از چین با نتیجه 12 بر یک به برتری دست یافت. وی مبارزه دور دوم را با پیروزی 12 بر یک (با ضربه فنی) مقابل “دوکان تات” از ویتنام به پایان رساند..حسین خانی در مرحله نیمه نهایی نیز موفق شد با نتیجه 10 بر صفر “اختیار نوروزاف”، کشتی‌گیر ازبکستانی را شکست دهد و راهی دیدار فینال شود.

حریف حسین‌خانی در دیدار پایانی “سومیرشو وخیدوف” از تاجیکستان بود اما وی به دلیل آسیب دیدگی حاضر به مبارزه نشد و به این ترتیب نماینده ایران بدون انجام دیدار فینال به مدال قهرمانی دست یافت. در این وزن عنوان سوم مشترک به “هوسوکا” از ژاپن و “اختیار نوروزاف” رسید.

افضلی برای طلایی شدن حریف مغولستانی را شکست داد
در وزن 74 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا نیز رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل “ریوچی یامانکا” از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر شکست. با کسب این پیروزی افضلی به مرحله نیمه نهایی صعود و در این مرحله هم موفق شد “کانگ ژانگ” ازچین را 10 بر صفر شکست داده و فینالیست شود.

” پاریو جان آناربات” از مغولستان کشتی‌گیری بود که افضلی در دیدار نهایی با او مبارزه کرد. در این مبارزه افضلی 7 بر صفر پیروز شد و به عنوان قهرمانی دست یافت. “یامانکا” از ژاپن و “اینوکنتیف” از قرقیزستان عنوان سوم مشترک این وزن را به خود اختصاص دادند.

حامد طالبی، ناکام در کسب مدال
در میان نمایندگان ایران در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا حامد طالبی تنها کشتی گیری بود که از صعود بازماند. این آزادکار وزن 97 کیلوگرم در نخستین مبارزه خود با نتیجه 10 بر صفر از سد “ژی ژانگ” از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل “الیهان ژومایف” از قزاقستان با نتیجه 4 بر 7 مغلوب شد. بدین ترتیب طالبی منتظر حضور حریفش در دیدار فینال ماند تا در گروه شانس مجدد بتواند برای کسب مدال برنز مبارزه کند اما حریف او شکست خورد و به همین دلیل طالبی از دور مسابقات کنار رفت.

به گزارش مهر، با سه مدال طلایی که در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا از آن تیم اعزامی ایران شد، مجموع مدال های کاروان ایران به 6 مدال طلا رسید. تیم کشتی آزاد ایران با این تعداد مدال طلا عنوان قهرمانی بیست و هفتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کرد اگرچه این تیم ساعتی پیش و با توجه به نتایج رقم خورده توسط دیگر تیم ها، قهرمانی زودهنگام خود را مسجل کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *